تماس با ما

خانه انیمیشن ، خانه ایست برای تمام خانواده ی بزرگ انیمیشن ایران.

- Advertisement -
آموزشاخبارمقالات

۷ راه برای زودتر به موفقیت رسیدن

2.41Kviews

راه کار هایی که به شما در روند جریان کاری کمک می کنند تا زودتر به نتیجه برسید.

 

به عنوان یک انیماتور و یا بهتر بگوییم به عنوان یک انسان، ما ممکن است همواره مرتکب اشتباهاتی شویم. و در طول انیمیت کردن هزاران فریم با صد ها حرکت منحصر به فرد، ما مرتکب اشتباهات متعددی شویم. این هم قسمتی از کار است که ما باید آن ها را درست کنیم. چگونه می توانیم بر اشتباهات خود فائق شویم و زودتر به نتیجه مطلوب برسیم؟ امروز می خواهیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم و با ارائه نکاتی در این زمینه بتوانیم در نتیجه گیری مطلوب از پروژه انیمیشن خودمان سریع تر باشیم.

 

۷- بدانید که اشتباهات وجود دارند

بزرگترین اشتباهی که ممکن است شما انجام دهید این است که انتظار داشته باشید همه چیز در ابتدا و برای اولین بار به خوبی کار کند و هیچ اشتباهی ممکن نیست که رخ دهد. آگاه باشید که شما ناگزیر دچار اشتباهاتی می شوید که باید آن ها را درست کنید و زمان را برای آن ها اختصاص دهید.

 

۶- در ابتدا تمیز و خیلی با جزییات کار نکنید

زمانی که شما برای اولین بار بر روی صحنه خود می خواهید کار می کنید، اختصاص دادن بیشترین تعداد ممکن از صفحه/صحنه برای تشریح شات مورد نظر و یا قصه گویی بسیار حیاتی است. در همان ابتدا شروع به کشیدن جزییات نکنید و خیلی کلی به قضیه نگاه کنید، مهم نیست که طراحی شما کثیف و شلوغ به نظر برسد. هنگامی که از طراحی خود چیزی دریافت کردید که می تواند برای شات شما خوب باشد، آن وقت شروع به کار بر روی جزییات خود کار کنید.

 

۵- خود را از کلاف سردرگم رها کنید

زمانی که شما شروع به تنظیم دقیق چیزی می کنید ولی به نتیجه مورد نظر در کار خود نمی رسید و این تنظیم شما خوب کار نمی کند، آن را برای خود بار ها و بار ها به نمایش می گذارید و کار خود را بار ها چک می کنید. این کار تنها زمان گران بهای شما را هدر خواهد داد. اگر مطمئن هستید که کار شما درست نخواهد شد آن را رها کنید و به راه حل دیگری فکر کنید.

 

۴- در ابتدا بر روی کلیت تمرکز کنید

همیشه، همیشه و همیشه با چیزی که در درون اتفاق می افتد شروع کنید و بر روی کلیت کار خود تمرکز کنید . یکی از بزرگترین راه هایی که شما می توانید زمان و انرژی خود را  تلف کنید این است که در ابتدا به جزییات کوچک حرکت کاراکتر خود فکر کنید و در این مورد نگران باشید، در حالی که حرکات اصلی کاراکتر خود را هنوز انجام نداده اید. شما ممکن است با صرف مدت زمان زیاد نهایتا موفق به انجام این جزییات شوید اما ممکن است در ادامه کار و بعد از این که حرکات اصلی را پیاده سازی کردید متوجه شوید که این جزییات مناسب نیستند و خوب کار نمی کنند. این اشتباه به این دلیل اتفاق می افتد که این جزییات تنها بخش بسیار کوچکی از انیمیشن شما هستند و شما به وجود و اصل کاراکتر خود و کلیت او بی توجه بوده اید.

 

۳- ذهن خود را باز (و یا بسته) نگه دارید

به ندرت، چیزی که مانع پیشبرد کار شما می شود، حدس زدن دوباره شما (دوباره کاری) است. تصمیم بگیرید که آیا شما قرار است در مورد مسئله ای که می خواهید در آن وارد شوید قرار است با ذهن باز وارد شوید و یا در مورد تصمیمی که گرفته اید سخت گیر باشید. باز بودن ذهن به این معنی است که چیز هایی که باعث احساس ناخوشایندی در کار می شوند که ممکن است به نتیجه بهتری منجر شوند را نادیده بگیرید (که ممکن است شما در ادامه موفق به حل این موضوعات شوید). بسته بودن ذهن هم به این معنا است که شما در کاری که انجام می دهید سماجت بسیاری داشته باشید و پشیمانی را در کار خود وارد نکنید. تنها با تصمیم گیری بر روی رویه کار خود می توانید خود را از نداشتن تصمیم گیری که باعث اتلاف وقت زیاد می شود نجات دهید.

 

۲- زمانی را برای فکر کردن اختصاص دهید

همواره در هیاهوی کاری خود و مشغله ای که درگیر آن هستید زمانی را به فکر کردن اختصاص دهید. در کار های هنری، فکر کردن بسیار حیاتی و مهم است. قبل از اینکه شما قلم را در دست بگیرید و یا بخواهید پشت کامپیوتر خود بنشینید، زمانی را برای تفکر کردن اختصاص دهید و در یک جای آرام با چشمان بسته به موارد و اتفاقاتی که ممکن است در کار شما پیش بیاید فکر کنید و آن ها را ضمن اینکه پیش بینی می کنید، به راه حلی برای آن ها نیز فکر کنید. دو موردی که شما باید قبل از کار انیمیت انجام دهید به ترتیب زیر است:

۱- فکر کنید

۲- فکر کنید

این توصیه ی با ارزشی است، چون کاری که از قبل بر روی ایده آن فکر شده است بسیار زودتر از کاری که از قبل بر روی آن فکر نشده است به نتیجه خواهد رسید.

 

۱- بدانید چه چیز هایی عملی نیستند

شما مجبور نیستید برای ورود به هر انیمیشن جدیدی به صورت یک فرد نابینا عمل کنید. به وسیله گذشت زمان و کسب تجربیات متعدد، شما یاد خواهید گرفت که چه چیز هایی عملی نیستند، پس شما حتی به فکر امتحان کردن این گزینه ها هم نخواهید بود. شما همچنین می توانید برای مطالعه بیشتر در این مورد به مقاله ای که اخیرا در سایت خانه انیمیشن با عنوان «25 موردی که به سرعت به شکست یک پروژه انیمیشن منتهی می شود» مراجعه کنید و مطالب آن را به خاطر داشته باشید. در اینجا هیچ جایگزینی برا تجربیات وجود ندارد، و اگر شما در حال حاضر روند کاری خود را بسیار آهسته می بینید نگران نباشید، بدست آوردن تجربه بسیار با ارزش است و در ادامه حتما به کار شما می آیند.

 

مطالعه کنید:  آنچه از دیزنی تا سال 2019 خواهیم دید

منبع: animatorisland

این مطلب چقدر مفید بود؟

به این پست امتیاز دهید!

متوسط آرا / ۵٫

Leave a Response

2 + 5 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.