تماس با ما

خانه انیمیشن ، خانه ایست برای تمام خانواده ی بزرگ انیمیشن ایران.

- Advertisement -
اخبارمقالات

هودینی ۱۲

3.87Kviews

هودینی

بعد از بیست و پنج سال شرکت نرم افزاری “ساید افکتز” نسخه ی ۱۲ برنامه ی هودینی را به بازار عرضه کرد.

شرکت نرم افزاری “ساید افکتز” که یکی از پیشگامان نرم افزارهای سه بعدی و جلوه های بصری می باشد با افتخار عرضه ی قریب الوقوع هودینی ۱۲ را اعلام نمود که این نسخه سرشار از ویژگی های جدید و با عملکرد بهبود یافته می باشد که به هنرمندان عرصه ی گرافیک کامپیوتری امکان کارهای بهتر و سریعتری را می دهد. این شرکت هودینی ۱۲ را با Pyro FX و FLIP fluids سریعتر به همراه یکپارچه سازی بولت، Cloth (لباس کاراکترها) آماده ی تولید و گزینه ی ارسال فایل Alembic منتشر نموده است.

“هنرمندان FX برای استفاده از هودینی ۱۲ جهت شبیه سازی حجم اشیاء به راحتی آموزش می بینند و برای رندر کردن حجم ها پیشرفت کارشان لذت بخش بوده و نیاز به تکرار برخی کارها و بررسی فیدبک ها را ندارند.”

سیمون کاپنیاک که سرپرست گرافیک کامپیوتری شرکت “هیومن آرک” می باشد میگوید: زمانی که خود من دو هفته بود از هودینی ۱۲ در تولید بهره می بردم همواره لبخند به لب داشتم. همه چیز سریعتر و راحت تر از قبل شده است با این وجود هنوز با همان هودینی همیشگی سر و کار داریم.”

بهبود عملکرد در هودینی ۱۲ تا همین حالا هم روی کار هنرمندان موثر بوده است. در زمان آزمایش نسخه ی بتای نرم افزار استودیوهای زیادی تصمیم گرفتند نسخه ی جدید هودینی را وارد چرخه تولیدشان نمایند. در این میان سرعتهای بالاتر شبیه سازی محبوبیت بیشتری یافته بود به ویژه زمانی که از کارت گرافیکی برای شبیه سازی دود و آتش با استفاده از OpenCL بهره گرفته می شد.

مطالعه کنید:  مکزیکی‌ها در عالم ارواح «کتاب زندگی» را ورق می‌زنند

sidefx

هودینی ۱۲ که مبتنی بر یک موتور هندسی جدید و پر قدرت می باشد در زمینه ی رندر کردن و پویا نمایی بهینه تر شده و از نظر OpenGL 3 هم عملکرد بهتری یافته است. هودینی اکنون شامل حل کننده ی یکپارچه ی بولت، Pyro FX 2 و FLIP fluids سریعتر، لباس کاراکتر آماده ی تولید و یک گزینه برای ارسال فایل Alembic به علاوه ی صدها گزینه ی جدید دیگر هم می شود.

رندر کننده ی مانترای هودینی که اخیراً جایزه ی دستاورد علمی و فنی اسکار را کسب کرده اکنون می تواند رندرهای فیزیکی نظیر آتش و دود را در سطح حجمی هم اعمال کند. در زمان نمونه برداری از نقطه ها سرعت مانترا در نسخه جدید هودینی ۳۰۰ برابر شده است.

تئودور وندرنووت از شرکت ایمیج ورکز سونی میگوید: “هودینی قالب پویا نمایی را بهینه ساخته و با شکل دهی مجدد فرآیند شبیه سازی دود/آتش آنرا بسیار سریعتر ساخته است بطوری که میتوان از قابلیت چند پردازشی (چند نخی) در شبیه سازیها و رندر کردنهای حجمی و شبکه ای به کمک کارت گرافیک سیستم سود برد. از این نظر سرعت هودینی ۱۱ با هودینی ۱۲ قابل قیاس نیست. هنرمندان FX برای استفاده از هودینی ۱۲ جهت شبیه سازی حجم اشیاء به راحتی آموزش می بینند و برای رندر کردن حجم ها پیشرفت کارشان لذت بخش بوده و نیاز به تکرار برخی کارها و بررسی فیدبک ها را ندارند.”

هودینی ۱۲ را می توانید بلافاصله از سایت sidefx.com دانلود کنید و قیمت افزونه ی Houdini Escape از تنها ۱۹۹۵ دلار به بالا و همینطور افزونه ی Houdini Master هم از تنها ۶۶۹۵ دلار به بالا قابل خریداری است. نسخه ی Apprentice یا کارآموزی را میتوانید همین امروز هم دانلود نمایید و Houdini Apprentice HD را هم با هزینه ی سالیانه ی ۹۹ دلار آمریکا تهیه کنید.

مطالعه کنید:  روایتگری داستان مهمترین وظیفه کارگردانان

این مطلب چقدر مفید بود؟

به این پست امتیاز دهید!

متوسط آرا / ۵٫

Leave a Response

+ 5 = 11

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.