اخبار

۱۶ قانون مگو برای کارکنان دیزنی لند

12.7Kviews
۴٫۱
(۱۶۵)

افرادی که در دیزنی لند مشغول به کار هستند باید از یک سری قوانین خاص و گاها عجیب پیروی کنند.

اولین پارک تفریحی دیزنی لند در سال ۱۹۵۵ میلادی به روی مردم بازگشایی شد و در این پارک تفریحی بازیگرانی واقعی نقش شخصیت‌ های انیمیشنی فیلم ‌ها را از جمله سفید برفی، آلیس در سرزمین عجایب را بر عهده ‌دارند و آن ها باید از یک سری قوانین خاص و گاها عجیب پیروی کنند.

 

۱- گروه بازیگران


اول از همه، زمانی که شما برای دیزنی کار می کنید، شما یک کارمند محسوب نمی شوید.، شما یکی از اعضای بازیگران هستید. از کاراکتر ها گرفته تا اپراتور های وسایل بازی و یا سرایدار ها… همگی عضو گروه بازیگران به حساب می آیند.

 

۲- آن ها همه چیز را می دانند


هیچ یک از اعضای بازیگران هرگز اجازه ندارد بگوید “من نمی دانم”. اگر یکی از مهمان ها سوالی از آن ها بپرسد که جواب آن را ندانند، تلفن را بر می دارند و سوال شما را از اپراتور مربوطه می پرسند.

 

۳- موی صورت


تمام اعضای گروه بازیگران مردان باید به صورت کامل ریش و سبیل در آورده باشند و آن ها را به صورت تمیزی مرتب کنند. آن ها اجازه ندارند که ریش و یا سبیل خود را بتراشند و همچنین اجازه ندارند که سبیل خود را بلند کنند تا به روی دهان بیاید و یا اینکه اندازه آن بیشتر از پهنای دهان شود.

 

۴- قوانین مو


مرد ها و زن ها حق ندارند که ابرو های خود را بتراشند. مرد ها نباید موی خود را به قدری بلند کنند که روی گوش بیاید و یا روی یقه پیراهن. موی زن ها باید به صورت ظریفی رنگ شود. حق ندارند از نوار برای بستن مو های خود استفاده کنند ولی می توانند از مهره های رنگی برای این کار استفاده کنند.

مطالعه کنید:  استاد بزرگ انیمیشن، با سینما خداحافظی کرد

 

۵- امضا ها


کسانی که نقش کاراکتر ها را بر عهده دارند باید از یک سری قوانین مشخص برای امضای خود استفاده کنند که همه امضا ها عینا شبیه هم باشد. در این موضوع، مهم نیست که چه کسی لباس میکی موز را به تن دارد، امضای همه آن ها شبیه هم است!

 

۶- شرایط فیزیکی

 

یکی از شرایط دیزنی برای استخدام شرایط قد و اندازه است که بسته و به فراخور هر کاراکتر متفاوت است . اگر شما نقش یک پرنسس را قرار است بازی کنید، قد شما باید بین ۱۶۲ سانتی متر تا ۱۷۲ سانتی متر باشد. البته برای بازی در نقش شخصیت ‌های پرنسس دیزنی در پارک تفریحی دیزنی ‌لند فرد بازیگر باید از هیکل بدنی مناسب، سن مشخص و خلق خوی خوب برخوردار باشد. این پرنسس ‌های دیزنی باید فرایند شنوایی بسیار خاصی را پشت سر بگذارد. ابتدا دختران را مورد آزمایش قرار می ‌دهند تا ببینند به صورت بالقوه می ‌تواند شبیه شخصیت باشد و بعد آزمون ‌های خاصی از قبیل بازیگری و مصاحبه را انجام می ‌دهند.یکی فاکتورهای مهم در این شغل، سن دختران است. دختران باید در سنین ۱۸ تا ۲۳ ساله باشند.اگرچه تاکنون پیش آمده است که کسی تا سن ۲۷ سال نیز در آنجا باشد ولی تاکنون کسی بالای ۲۷ سال نتوانسته است شغل بازی در نقش شخصیت پرنسس ‌های دیزنی را کسب کند. این بازیگران در طول کار هرگز اجازه نشستن نداشته و باید همیشه لبخند بر لب و با صدای شخصیت خود حرف بزنند. این پرنسس ‌ها که تحت عنوان «شخصیت‌ های صورت» نامیده می ‌شوند باید تمام نقل قول‌ های فیلم هایشان را از حفظ باشند و همیشه در تمام مدت در همان نقش باقی بمانند و حتما آموزش رقص و آواز دیده باشند.

مطالعه کنید:  انیمیشن «خانه» همچنان جزو پرفروش ترین ها

 

۷- دست ها


ناخن دست خانم ها نباید بیش از ۰٫۵ سانتی متر از نوک انگشتان آن ها تجاوز کند و آن ها حق استفاده از لاک را ندارند. در ضمن، ناخن دست مرد ها هم باید از ته گرفته شود و از نوک انگشتان آن ها فراتر نرود.

 

۸- نقش و نگار روی بدن


خالکوبی که معلوم باشد، سوراخ روی زبان و گوش هم اجازه داده نمی شود.

 

۹- عینک


اعضای گروه بازیگران که عینکی هستند حق استفاده از عینک های فریم داری که برند یا لگو بر روی آن ها دارد را ندارند. همچنین رنگ و فریم عینک ها باید ساده باشد.

 

۱۰- تمیزی


دلیلی وجود دارد که پارک های دیزنی همواره تمیز هستند. به هر کسی که در این پارک کار میکند گفته می شود که اگر آشغالی بر روی زمین به چشمتان خورد، حتما آن را بر دارید.

 

۱۱- نحوه برداشتن جسمی از زمین


وقتی که یکی از اعضای گروه بازیگران آشغالی را بر روی زمین مشاهده کرد، آن ها نمی توانند خم شوند و آن را بر دارند. آن ها باید به آرامی و با یک وسیله این کار را انجام دهند.

 

۱۲- اشاره کردن ممنوع


زمانی که شما از یکی از اعضای بازیگران مسیری را می پرسید، آن ها حق ندارند که با یک انگشت به آن جا اشاره کنند. آن ها بوسلیه تمام دست خود و یا دو انگشت آن محل را به شما نشان خواهند داد. آن ها هیچ گاه با یک انگشت به محلی اشاره نمی کنند، چون در برخی فرهنگ ها این کار یک جور توهین محسوب می شود.

مطالعه کنید:  گوشه هایی از پشت صحنه ساخت انیمیشن شگفت انگیزان 2

 

۱۳- استفاده از شبکه های اجتماعی ممنوع


اگر شما برای دیزنی کار می کنید، نمی توانید درباره ی کاری که در آن جا انجام می دهید در شبکه های اجتماعی صحبت کنید.

 

۱۴- استفاده از اسم کوچک


والت دیزنی همیشه دوست داشت تا او والت صدا بزنند، به همین دلیل است که شما نام کوچک افراد را بر روی لباس ها و تگ هایی که به آن ها متصل است مشاهده می کنید. و همچنین اگر دو نفر از کارکنان که یک نقش را در دیزنی بازی می کنند اتفاقی دارای دو اسم مشابه باشند، یکی از آن ها باید اسم دیگری را برای خود انتخاب کند.

 

۱۵- استفاده از کد های دستوری


اگر یکی از مهمانان حالش به هم بخورد، اعضای گروه بازیگران که با اپراتور مربوطه تماس می گیرد باید کد مخصوص را بگوید به عنوان مثال در این مورد (کد V)

 

۱۶- در نقش خود بمانید


هر یک از اعضای گروه بازیگران باید همواره در نقش و کاراکتر خود باقی بماند. هیچ یک از کاراکتر های که در دنیای دیزنی وجود دارد صرفا در پارک های دیزنی ممکن است نباشند. پس از کاراکتر هایی که می بینید درباره شخصیت های دیگر سوال نکنید.

 

منبع: GUFF

این مطلب چقدر مفید بود؟

به این پست امتیاز دهید!

متوسط آرا ۴٫۱ / ۵٫ ۱۶۵

اولین نفری باشید که به این پست رای می دهید!

Leave a Response

3 + 7 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.