اخبار

۱۹ ابزار برای ساخت انیمیشن

144Kviews
۳٫۶
(۴۰۴)

در این مقاله لیستی از برنامه هایی را که میتوانید برای ساخت انیمیشن چه بصورت رایگان یا با قیمتهای مناسب و چه بصورت آنلاین را معرفی میکنیم . برخی از این برنامه ها را میتوانید دانلود کنید و برای کارهای دو بعدی ، سه بعدی و کارهای پیچیده ی  استفاده کنید. البته سعی شده سادگی و سهولت کاربرد و یادگیری در انتخاب این برنامه ها در لیست اولویت داشته باشد ، خصوصا این لیست برای کسانی که می خواهند انیمیشن را شروع کنند مفید خواهد بود .

انیمه استودیو
۱- Anime Studio

یک برنامه ی ساده بصورت فریم به فریم و ساده کردن کار انیمیشن سازی می باشد که در آن ردیابی حرکت به راحتی انجام گرفته و می توانید صداهای مورد نظرتان را هم وارد محیط برنامه کرده و با ویدئو همزمان کنید. این برنامه بر مبنای وکتورها یا بردارها و به صورت دویعدی و سه بعدی کار میکند و قیمت آن بصورت پایه ۴۹٫۹۹ دلار و بصورت حرفه ای ۱۹۹٫۹۹ دلار می باشد.

Digicel FlipBook
۲- Digicel FlipBook

این برنامه اجازه ی کشیدن نقاشی در کامپیوتر را با استفاده از ماوس یا تبلت میدهد. همچنین میتوانید تصاویر نقاشی شده خارج از کامپیوتر را با اسکن وارد برنامه کنید. از استوری بردها هم میتوانید برای زمانبندی کارتان استفاده کنید.

این برنامه برای رنگ کردن ساده ی نقاشی هم بدون طی مراحل پیچیده به کار میرود. در این برنامه میتوانید افکت هایی نظیر محو یا مات شدن را روی تصویر اعمال کرده و کار را بصورت خروجی در اینترنت آپلود کنید و یا از آن در تلویزیون استفاده کنید. این برنامه به صورت پایه ۷۸ دلار و بصورت استودیو ۲۹۸ دلار است.

CreaToon
۳- CreaToon

این برنامه به شما اجازه ی ساخت انیمیشن هایی را میدهد که در آن تنها کی فریمها را تعیین می کنید و کامپیوتر فریم های بینابین را تولید میکند. با استفاده از ویرایشگر برنامه میتوانید تا زمان رسیدن به نتیجه ی مناسب ، کار را اصلاح کنید . این برنامه رایگان است.

تون بوم استودیو
۴- Toon Boom Studio

این برنامه برنامه ای ساده برای تولید محتوای آنلاین است و اجازه ی استفاده از ابزارهای نقاشی مختلف را در آن دارید و می توانید تصاویر دوربین خودتان را هم وارد آن کنید ، همچنین میتوانید با ابزارهای انیمیشن ساده ی آن کار را انیمه کنید. این برنامه به صورت پایه ۲۴۹ دلار و در حالت حرفه ای ۸۹۹ دلار میباشد.

مطالعه کنید:  ۷ آبان (۲۸ اکتبر)؛ روز جهانی انیمیشن

Foto Morph
۵- FotoMorph

برنامه ای ساده برای انیمیشن سازی است که یک تصویر را به تصویر دیگر تبدیل میکند . این ابزار در صورتی که بخواهید تصاویری را به هم تبدیل کنید مناسب است و این برنامه رایگان است.

Pencil َanimation
۶- Pencil

این برنامه برنامه ی انیمیشن و نقاشی می باشد که اجازه ی ساخت نقاشی های دستی و سنتی را با استفاده از گرافیکهای برداری و بیت مپ میدهد. این برنامه ساده بوده و به هرکسی امکان ساخت انیمیشنهای دو بعدی و سه بعدی را میدهد. این برنامه هم رایگان است.

GoAnimate
۷- GoAnimate

برنامه ی انیمیشن آنلاینی که به صورت سریع و آسان کار میکند ، شما میتوانید کاراکتر خود را از بین ۵۰ کاراکتر مختلف انتخاب کنید . همچنین میتوانید ۱۵۰ ژست مختلف را به همراه بیست تصویر پس زمینه و بیست موسیقی آماده و ۲۰۰ وسیله ی اضافی در صحنه انتخاب کنید . همچنین میتوانید صدای خودتان را هم در برنامه استفاده کنید. این برنامه از قیمت ماهانه ۲۵ دلار شروع شده و در نسخه های پیشرفته تر قیمت بالاتر است.

Wideoo
۸- Wideo

این برنامه برای ساخت انیمیشنهای مخصوص تبلیغ کار یا نشان دادن بخشی از کار بسیار مناسب است . میتوانید از محتوای موجود یا کامپیوترتان محتوایی به محیط اضافه کرده و انیمیشن را آماده کنید. این برنامه جدید بوده و در مرحله ی آزمایشی است و بصورت رایگان در دسترس میباشد.

Synfig
۹- Synfig

Synfig Studio برنامه ای اپن سورس برای تولید انیمیشنهای دو بعدی با استفاده از وکتور و با کیفیت بالاست. با استفاده از کی فریمهای انیمیشن میتوانید کاری با کیفیت بالا و بدون نیاز به کار با فریمها بسازید. این برنامه رایگان میباشد.

Blender
۱۰- Blender

این برنامه برای تولید محتوای سه بعدی میباشد. این برنامه مجموعه ابزار فراوانی دارد که از مدل سازی تا ادیت و سکانس سازی را با آنها میتوانید انجام دهید. با وجود اینکه این برنامه در سایتهای تبلیغی هم میتواند استفاده شود میتوانید محتوای سه بعدی آن را در انیمه های دوبعدی برنامه های دیگر هم استفاده کنید. این برنامه رایگان است.

TVPaint Animation
۱۱- TVPaint Animation

یک برنامه ی انیمیشن بدون کاغذ است که در آن در عین حال میتوانید از تکنیکهای آبرنگ، قلمو و اسپری رنگ استفاده کرده و بعد کار را انیمه کنید. این برنامه برنامه ای کامل از مراحل اولیه ی ساخت انیمیشن همراه با استوری بورد تا لحظه ی کامپوزیت میباشد. قیمت این برنامه ۶۳۸٫۸۰ دلار میباشد.

مطالعه کنید:  LightWave 11

Anim8or
۱۲- Anim8or

این برنامه برای انیمیشنهای سه بعدی کامپیوتری است که ساخت انیمیشن را به صورت ساده و روان انجام میدهد این برنامه برای تازه کاران مناسب است.  زمانی که صحنه ای را ایجاد کردید میتوانید آن را به صورت Jpg یا BMP با کیفیات بالا رندر کنید. همچنین میتوانید ویدئو را به صورت AVI ذخیره کنید. این برنامه رایگان میباشد.

Xtranormal
۱۳- Xtranormal

برنامه ی آنلاین ساخت انیمیشن سه بعدی است که در آن میتوانید از ۵۰۰ شخصیت مختلف و همچنین ۲۰۰ مجموعه ی مختلف بهره ببیرید. در هر صحنه میتوانید ۱۲ کاراکتر داشته باشید که ژستهای مختلفی را میتوان به آنها داد. این برنامه میتواند متنی که شما وارد کرده اید را به ۲۰ زبان مختلف ادا کند و شما میتوانید به صورت خودکار حرکات دهان بازیگر را با کلمات هماهنگ کنید. در این برنامه امکان حرکت دوربین در فضای سه بعدی موجود است. قیمت این برنامه به صورت حرفه ای ۵۰ دلار در ماه میباشد.

Muvizu
۱۴- Muvizu

برنامه ای برای ساخت انیمیشنهای سه بعدی میباشد که  میتوانید در آن انیمیشن های سه بعدی را در چند ساعت و نه چند ماه بسازید. نسخه ی حرفه ای این برنامه شامل ۱۵ کاراکتر و ده ها جلوه های ویژه و صدها آبجکت و هزاراد انیمیشن میباشد. شما میتوانید در این برنامه صحنه ی خود را ساخته و نورپردازی کنید و از کاراکترهای موجود به صورت تغییر یافته استفاده کرده و نتیجه ی کار را در اینترنت منتشر کنید.

 Art of Illusion
۱۵- Art of Illusion

این برنامه اپن سورس برای مدلسازی و رندر سه بعدی میباشد که خیلی از قابلیتهای آن قابل رقابت با برنامه های تجاری میباشد. این نرم افزار از ابزارهای مدلسازی و انیمیشن مبتنی بر اسکلت کاراکتر و یک زبان گرافیکی خاص برای طراحی بافتها استفاده میکند. این برنامه رایگان است.

انیمیشن افتر افکت
۱۶- Adobe After Effects

این برنامه یکی از پرکاربرد ترین و حرفه ای ترین نرم افزار ها در تولید ویدئو و تصویر است که در انیمیشن دو بعدی و تدوین هم بسیار کاربرد دارد و یک برنامه ی کامپوزیت تصاویر دیجیتال متحرک هم میباشد که با وجود آنکه برای فیلمسازی در مرحله ی پس از تولید و کامپوزیتها استفاده میشود آن را میتوانیم برای متحرک کردن تصاویر در فضاهای دو بعدی و سه بعدی هم استفاده کنیم . قیمت این برنامه ۹۹۹ دلار است و میتوانید با پرداخت ۱۹٫۹۹ دلار در ماه آن را مشترک شوید. (از یادگیری و وقت گذاشتن برای این برنامه پشیمان نخواهید شد)

مطالعه کنید:  Cinema 4D new showreel

Adobe Flash
۱۷- Adobe Flash

فلش برنامه ی تولید محتوا برای ساخت انیمیشن میباشد. این برنامه روشهای مختلفی برای افزودن انیمیشن به کار دارد. این برنامه با استفاده از ابزارهای خاصی انیمیشن فریم به فریم را برای شما آماده میکند. همچنین با استفاده از ویرایشگر حرکتی آن میتوانید کارهایتان را به راحتی تکثیر کرده و فریمهای خاصی را در جاهای دیگر هم به کار گیرید. بطور کلی فلش بیشتر برای انیمیشنهای تعاملی به کار میرود تا انیمیشنهای کارتونی. قیمت این برنامه ۶۹۹ دلار بوده و اشتراک آن ۱۹٫۹۹ دلار در ماه است.

Sweethome 3D
۱۸- Sweethome 3D

این برنامه برنامه ی طراحی فضای داخلی و دکوراسیون میباشد که برای طراحی محل مبلمان هم به کار میرود. این برنامه برای استفاده های تجاری هم مجانی است. اگر می خواهید انیمیشنی طراحی کنید کار داخل ساختمان و مبلمان را به این برنامه بسپارید. بعد تصاویر سه بعدی آماده شده در برنامه را میتوانید در برنامه های انیمیشن دو بعدی وارد کرده و به عنوان پس زمینه به کار گیرید. این برنامه همانطور که گفته شد رایگان است.

SketchUp
۱۹- SketchUp

این برنامه برای مدلسازی سه بعدی کامل است که در بسیاری از حوزه ها نظیر معماری و طراحی بازی به کار میرود. کار با این برنامه بسیار ساده بوده و مجموعه ای از ساختمانها، دایناسورها، پلها و سفینه های فضایی و بسیاری چیزهای دیگر در خود دارد. این برنامه برای ساخت مجموعه های سه بعدی جهت استفاده به عنوان پس زمینه ی برنامه های انیمیشن ساز مناسب است. این برنامه در حالت استاندارد رایگان است و در حالت حرفه ای ۴۹۵ دلار میباشد.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

به این پست امتیاز دهید!

متوسط آرا ۳٫۶ / ۵٫ ۴۰۴

اولین نفری باشید که به این پست رای می دهید!

19 Comments

 1. سلام.
  برنامه ساخت انیمیشن Wideoo که معرفی کردید دیگه رایگان نیست. یعنی اینطوری بگم که شما میتونید برای همیشه تا مرز ۳۰ ثانیه انیمیشن رو بسازید و اگر بخواین زمانش بیشتر باشه و یا از کتابخانه آماده نرم افزار هم استفاده کنید باید اشتراک تهیه کنید.
  اما نکته اصلی اینجاست که برای همون ۳۰ ثانیه رایگان هم به نوعی باید پول بدید که دقیقا زمانی متوجه میشین که انیمشن رو ساختین و میخواین خروجی بگیرین. اونجاست که میگه ۴۹ دلار پول بدید تا بتونید با کیفیت full HD دانلودش کنید. راه دیگه ای هم نداره. عملا بدرد ما ایرانی ها نمیخوره ولی حیف که چه ابزار پولسازی میتونست باشه.

 2. باسلام این نرم افزارها رو از کجا دانلود کنم که محدودیت نداشته باشند و برای همیشه بشه از تمام امکانات آنها استفاده کرد.

 3. سلام خدمت جناب عالی
  من لیسانس صنایع دستی دارم و علاقه خاصی به خلق تصویر متحرک و انیمیشن دارم.
  سوالی داشتم که برای اموختن انیمیشن نیازی است که به دانشگاه بروم و ادامه تحصیل دهم یا اینکه چند نرم افزار را از انیماتور ها یاد بگیرم کافی است.
  ممنون از سایت خوبتون.تشکر.

 4. سوال دیگه ای داشتماگر طراحی خوبی احتیاج هستش باید برای انیمیشن از صفر باید شروعش کرد یا چه کلاس طراحی باید رفت

 5. دوستان برنامه Anime Stdio بسیار متاسب برای انیمیشن هست و در سطح بسیار حرفه ای میشه ازش استفاده کرد .
  البته نیاز به آموزش و تجربه عملی بسیار داره .

 6. سلام من یک انیمیشن درست کردن مرحله صداگذاری هستم اما نمیدانم کدوم شرکت کار صداگذاری رو انجام میدهند!!!!!!؟ و اینکه کجاها میتونم انیمیشنم بفرشم؟؟

 7. باسلام و احترام
  تشکر از سایت خوبتون
  من ۱۴ سالمه. خیلی وقتِ ک علاقه زیادی ب انیمیشن و ساختن انیمیشن پیدا کردم.
  ولی من چون کامپیوتر خوبی برای نرم افزار های قوی انیمیشن سازی نداشتم با استفاده از سیستم عامل آندرویدی گوشیم نرم افزار انیمیشن سازی FlipaClip که نرم افزار ساده ای برای شروع کارم بود، رو دانلود کردم اولش ک بلد نبودم سخت بود برام ولی من چون یه چیزای از قبل می دونستم سری تر تونستم یادش بگیر
  سوالم اینکه چه جوری این نرم افزار را رو دانلود کنم اصلا اینجا دانلود داره????

 8. سلام
  بعضی از انیمیشن سازان، جدیدا از وسیله ای استفاده میکنن یه صفحه و قلم مخصوص هست ، دیگه نیازی نیست داخل کامپیوتر تصویرو بکشید خواستم بپرسم اون قلم و صفحه اسمشون چیه؟ اگه کسی بلده لطفا بگه
  ممنون

 9. سلام عذرخواهی میکنم میشه راجع به نرم افزارهایی که میشه تو سیستم عامل مک انیمیشن ساخت یک پست بذارید؟؟؟ ممنون

 10. سلام
  یک سوال داشتم لطفا بفرمایید اسم گیره کاغذ در ساخت انیمیشن کاغذی چیه چون به انگلیسی میشه pegbar ولی چطوری می تونم تو ایران پیداش بکنم اینجا بهش چی می گن ؟

 11. عالی بود استاد، من واسه خودم یه تبلیغ کوتاه میخام درست کنم، در حد یکی دو دقیقه که بزارم توی شبکه های اجتماعی، کدوم یک از این نرم افزارها ساده ترین کارکرد رو داره و میتونید شما توصیه کنید؟
  مرسی برای سایت بسیار مفیدتون

Leave a Response

17 + = 19

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.