اخبار

۴۷ انیمیشنی که در سال ۲۰۱۶ اکران خواهند شد

329.3Kviews
۳٫۴
(۴۶۶)


گستردگی فیلم های انیمیشن در سال ۲۰۱۶ می تواند خبر خوبی برای علاقه مندان به انیمیشن باشد.

سال ۲۰۱۶ را می توان به عنوان سال فیلم های انیمیشن حیوانات نام برد.

در اکثر انیمیشن هایی که برای سال ۲۰۱۶ در نظر گرفته شده است، کاراکتر های این فیلم ها حیوانات هستند که از میان آن ها می توان به فیلم هایی همچون، پاندای کونگ فو کار ۳، نرم از قطب شمال، زوتوپیا، آواز خواندن، پرندگان خشمگین، زندگی مخفی حیوانات خانگی، در جستجوی دوری و عصر یخبندان ۵ (عصر یخبندان: مسیر برخورد) اشاره کرد. سوال مهم این است که آیا یک اشتهای بی پایان برای این گونه از فیلم ها وجود دارد، مخصوصا اینکه تمام آن ها تقریبا یک گروه از مخاطبان را هدف قرار گرفته اند؟

 

در ابتدا نگاهی اجمالی به فیلم های مطرح سال ۲۰۱۶ می اندازیم:

استودیو ایلومینیشن که در سال ۲۰۱۵ انیمیشن بسیار موفق مینیون ها را به روی پرده برد، امسال دو انیمیشن به نام های زندگی مخفی حیوانات خانگی و آواز خواندن را برای اکران خواهد کرد. دیزنی هم دو انیمیشن زوتوپوپیا و موآنا را خواهد داشت. دریم ورکز انیمیشن های پاندای کونگ فو کار ۳ و ترولز را نمایش می دهد. استراتژی اکران دو فیلم برای پیکسار در سال ۲۰۱۵ خوش یمن نبود و فیلم دایناسور خوب کمترین موفقیت را در طول عمر این کمپانی را برایش به ارمغان داشت. و حالا نگاه ها به استودیو های ایلومینیشن، دیزنی و دریم ورکز است تا ببینیم این استودیو ها با این استراتژی چه عملکردی خواهند داشت.

هنرمند ارجمند (مایکل دودک دوویت) هم فیلم خود را به نام لاک پشت قرمز خواهد ساخت. ما از این انیماتور، کارگردان و تصویرگر هلندی انیمیشن کوتاه پدر و دختر، راهب و ماهی را به یاد داریم. استودیو جیبلی با همکاری یک کشور اروپایی پا به عرصه میدان خواهد گذاشت.

در سال ۲۰۱۵ انیمیشنی همانند آنومالیشیا ساخته شد که انتقادات و تحسین های زیادی را به همراه داشت و همانطور که می دانید این فیلم برای رده سنی بزرگسال درست شده بود. از این دست فیلم های انیمیشنی که مخاطب آن بزرگسال است در سال ۲۰۱۶ می توان به انیمیشن های (یک روز دیگر از زندگی)، درام بزرگسال (سیندرلا: گربه)، (وینسنت دوست داشتنی) و (پارتی سوسیس) که یک کمدی است، را اشاره کرد. تنها مشکل این گونه فیلم ها این است که آن ها در آمریکا مورد توجه اکثر مخاطبان قرار نمی گیرند و اکثر این فیلم ها توزیع خوبی برای نمایش در ایالت های آمریکا ندارند.

انیمیشن هایی هم بر اساس بازی های رده سنی خردسال است هم در سال ۲۰۱۶ به روی پرده خواهند آمد که حداقل ۶ تای آن ها دارای حق امتیاز از طرف کمپانی های سازنده بازی هستند: پرندگان خشمگین، راچت و کلنک، دوفوس: کتاب ۱ جولی، اسلای کوپر، آشیانه اژدها: پادشاهی الف ها و پادشاه پریسم.

کشور چین بیشترین تولید کننده فیلم های انیمیشن را در بین کشور های دیگر دارا است و با ساخت انیمیشن های ارزان و سریع، بازار داخلی را هدف قرار گرفته است. بعد از موفقیت خیره کننده انیمیشن (میمون پادشاه: بازگشت قهرمان) تهیه کنندگان چینی تصمیم گرفتند که نگاهی به بازار خارجی هم داشته باشند و شانس خود را در این زمینه هم امتحان کنند. اکثر این انیمیشن ها با همکاری آمریکایی ها انجام شده است. از جمله انیمیشن های چینی سال ۲۰۱۶ می توان به (راک داگ) اشاره کرد که انیمیت آن در Reel FX آمریکا انجام شده و در چین تکمیل  توسعه شده است، (گری وانگ) تماما در چین انجام شده است، (خدایان درب کوچک و خرگوش پینگ پنگ که با کارگردانی مشترک کرپس براید و مایک جانسون انجام شده است. داگ راک و خرگوش پینگ پنگ وجود خود را مدیون انیمیشن پاندای کونگ فو کار هستند که با ساخت این انیمیشن صنعت انیمیشن در چین متحول شد. پاندای کونگ فو کار ۳ هم در آمریکا انیمیت شده است و از لحاظ تکنیکی هم اولین همکاری دریم ورکز چینی و آمریکایی می تواند باشد که در ماه آینده نیز اکران خواهد شد.

 

و حالا نگاهی می اندازیم به تمام ۴۷ فیلم انیمیشنی که در سال ۲۰۱۶ اکران خواهد شد.

 

۱- خدایان درب کوچک

(جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴، چین)

این انیمیشن امیدوار به نامزدی جایزه اسکار است. داستان این انیمیشن مربوط به محو شدن انسان از جهان روح است و تلاش دو خدای درب به نام های (شن لو) و (یو لی) برای بازگرداندن انسان به آن است.

کارگردان: گری وانگ

کمپانی تولید کننده: لایت چیسر انیمیشن

پخش کننده: علی بابا پیکچرز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: کواسونگ گائو، هونگ مینگ لو

 

 

۲- پادشاه پریسم با ریتم زیبا

(شنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۴، ژاپن)

این فیلم بر اساس سریال تلویزیونی (ریتم زیبا: رنگین کمان) ساخته شده است که خود آن از بازی قدیمی ریتم زیبا الهام می گیرد. داستان این انیمیشن درباره یک گروه نوازندگی پسرانه به نام (بالای رنگین کمان) است که برای دست یابی به جایزه پادشاه پریسم با گروهی به اسم شوارتز رز در رقابت است.

سبک این انیمه بیشونن (bishounen) است. این نوع انیمه معمولا از کاراکتر های پسر بسیار خوش تیپ استفاده می ‌کند و مخاطب‌ های آن معمولا دخترهای جوان هستند. قهرمان ‌های این بخش از مانگا معمولا خیلی زن ‌نما هستند. از انواع این بخش می‌ توان به پیچ گیرل و اکس/۱۹۹۹ که ساخت کمپانی CLAMP هست اشاره کرد.

کارگردان: ماساکازو هیشیدا

کمپانی تولید کننده: تتسونوکو پروداکشن

پخش کننده: اوکس پیکچرز

تکنیک: انیمیت دستی / گرافیک کامپیوتری

 

 

۳- نرم از قطب شمال

(جمعه، ۲۵ دی ۱۳۹۴)

این خرس قطبی که (نرم) نام دارد برای جلوگیری از شهرک سازی با آپارتمان های لوکس در قطب شمال به همراه دوستان خود که موش های صحرایی قطب شمال هستند به نیویورک سفر می کند تا مانع پیشرفت این کمپانی شود.

کارگردان: تروور وال

کمپانی تولید کننده: اسپلش اینترتیمنت

پخش کننده: لاینز گیت

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: راب اشنایدر، هدر گراهام، کن جئونگ، گابریل ایگلسیاس، لورتا دوین، مایکل مک الهاتان، کولم مینی، اهالی، بیل نای.

 

 

۴- راه طولانی شمال

(چهارشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۴، فرانسه)

در سال ۱۸۹۲ در سنت پترزبورگ، ساشا یک نجیب زاده روسی مجذوب زندگی ماجراجویانه پدربزرگ خود می شود و برای پیدا کردن او و کشتی گم شده اش در قطب شمال راهی سفری به سوی قطب شمال می شود.

کارگردان: رمی چایه

کمپانی تولید کننده: سیکر بلو پروداکشنز، می بی مووی، نورلام

پخش کننده: دایافانا فیلمز

تکنیک: انیمیشن دستی

 

 

۵- پاندای کونگ فو کار ۳

(جمعه، ۹ بهمن ۱۳۹۴)

پاندا پس از پیدا کردن پدر گمشده اش باید با یک دشمن جدید که اهالی دره و استاد و دوستانش را تهدید می کند به مقابله برخیزد . این دشمن که یک اژدها است با قدرت های بسیار قوی اقدام به از بین بردن درخت دانایی و معبد خواهد کرد و با قدرتش قصد دارد تا جنگجوی اژدها را شکست داده و سپس به همه حکومت کند. ولی این کار به این سادگی نخواهد بود و با اینکه پاندا در اول کار از قدرتهای او در تعجب می ماند ولی باز هم راهی برای مقابله با این اژدها پیدا خواهد کرد.

کارگردان: جنیفر یو نلسون، الساندرو کارلونی

کمپانی تولید کننده: استودیو دریم ورکز، اورینتال دریم ورکز

پخش کننده: فاکس قرن بیستم

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: جک بلک، جکی چان، برایان کرانستون، دیوید کراس، داستین هافمن، کیت هادسون، آنجلینا جولی، لوسی لیو، ست روگن

 

 

۶- دوفوس: کتاب ۱ جولی

مطالعه کنید:  انیمیشن «در جستجوی دوری»

(چهارشنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۴، فرانسه)

این انیمیشن بر اساس یک بازی آنلاین مولتی پلیر ساخته شده است. (جوریس) به همراه دوست خود می خواهند تا شهر مقدس بونتا را از شر جادوگر شرور (جولی) حفظ کنند.

کارگردان: آنتونی روکس، جین جکوب دنیس

کمپانی تولید کننده: آنکاما گروپ

پخش کننده: جبکا موویز

تکنیک: انیمیشن دستی / گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: سوانه دلانو، امانوئل گرادی، لائتشیا لوفور

 

 

۷- اسنو تایم!

(جمعه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۴)

این انیمیشن بر اساس فیلم لایو اکشن (سگی که جنگ را متوقف کرد) ساخته شده است. این انیمیشن به ماجرای گلوله بازی با برف در بین بچه های یک دهکده کوچک می پردازد که بازی آن ها رو به وخامت می رود و تبدیل به یک جنگ تمام عیار می شود. اما پیام داستان به ما می گوید که هیچ یک از طرفین برنده جنگ نیستند.

کارگردان: جان فرانسوا پولیوت، فرانسوا بریسون

کمپانی تولید کننده: کارپه دیم

پخش کننده: شات فکتوری

تکنیک: انیمیشن دستی / گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: ساندرا اوه، آنجلا گالوپو، لوسیندا دیویس، سونجا بال، دان شیپرد، جینا ویلر، هایدی لین ویکز، الیزابت مک ری، هالی گوتیه، راس لینچ

 

 

۸- ال آمریکنو

(فوریه ۲۰۱۶)

اولین محصول همکاری مشترک دو استودیو انیمیشن سازی مکزیکی و آمریکایی. (کوکو) که یک طوطی نوجوان و بی خیال مکزیکی است به هالیوود سفر می کند تا در خدمت یک قهرمان قرار بگیرد و بتواند تا به پدرش (گایو) کمک کند و سیرک خانوادگی او را از تهدیدات (مارتین کینگ فیشر) نجات دهد.

کارگردان: ریکاردو آرنیاز، مایک کنکل، رائول گارسیا

کمپانی تولید کننده: انیمکس پروداکشنز، آناهوآک فیلمز، اولموس پروداکشنز، فیل رومن اینترتینمنت

پخش کننده: فری استایل ریلیسینگ

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: ریکو رودریگز، ادوارد جیمز آلموس، ارگلیا آتیلانو، چیک مارین، کیت دل کاستیلو، پل رودریگز، کی سی پورتر، اریک استرادا، آدال ریمونز، گابریل ایگلسیاس، دن چتو ، هکتور سوارز، لیزا کودرو، پیر آنجلو

 

 

۹- بو بو بوی: فیلم

(پنج شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۴، مالزی)

این انیمیشن به دنباله سریال معروفی است که در مالزی پخش می شود. در این سریال انیمیشنی یک پسر بچه وجود دارد که با قدرت خود می تواند به چندین بخش مختلف تقسیم شود، او می خواهد تا دنیا را از حمله موجودات فرا زمینی و شیطان صفت کله مربعی نجات دهد.

کارگردان: نیظام رازک

کمپانی تولید کننده: انیمونستا استودیو

پخش کننده: پرایم ورکز استودیوز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: نور فاتیاه دیاز، انس عبدالعزیز، محمد زکریا زوبیر، زولکیپلیآزمن، نور سارا الیسیا، یاپ ای جان

 

 

۱۰- زوتوپیا

(جمعه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۴)

داستان انیمیشن زوتوپیا درباره شهری پیشرفته و مدرن است که در آن هیچ گونه انسانی وجود ندارد و فقط حیوانات در این شهر مشغول به زندگی هستند. در این شهر حیوانات همگی لباس پوشیده ظاهر شده اند و در آن شاهد داستان یک روباه به نام (نیک وایلد) و خرگوشی به اسم (جودی هوپس) خواهیم بود.

کارگردان: برایان هووارد، ریچ مور

کمپانی تولید کننده: والت دیزنی

پخش کننده: بوانا ویستا

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: جنیفر گودوین، جیسون بیتمن، ادریس البا، J.K. سیمونز، جنی اسلیت، تامی چونگ، اکتاویا اسپنسر، بانی هانت، آلن تودیکی

 

 

۱۱- شاهزاده کوچولو

(جمعه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۴)

این انیمیشن بر اساس داستانی از آنتوان دو سنت اگزوپری است که اولین بار در سال ۱۹۴۳ منتشر شد.

این کتاب به بیش از ۲۵۰ زبان و گویش ترجمه شده و با فروش بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه، یکی از پرفروش ‌ترین کتاب‌ های تاریخ محسوب می ‌شود. کتاب شازده کوچولو (خوانده شده‌ترین) و (ترجمه شده‌ترین) کتاب فرانسوی ‌زبان جهان است و به عنوان بهترین کتاب قرن ۲۰ در فرانسه انتخاب شده است.

کارگردان: مارک اوزبورن

کمپانی تولید کننده: انیکس فیلمز، اورنج استودیو، آن اینترتینمنت

پخش کننده: پارامونت پیکچرز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری / استاپ موشن

صدا پیشگان: جف بریجز، راشل مک آدم ، پل راد، ماریون کوتیار، جیمز فرانکو، بنیسیو دل تورو، ریکی گروایز

 

 

۱۲- یک روز دیگر از زندگی

(مارس سال ۲۰۱۶، لهستان)

انیمیشن (یک روز دیگر از زندگی) بر اساس خاطرات روزنامه نگار لهستانی (ریشارد کاپوشینسکی) است که در سال ۱۹۷۵ سه ماه را در آنگولا و در ابتدای شروع جنگ داخلی طولانی آن قرار داشت.

کارگردان: رائول دی لا فوئنت، دامیان نونوو

کمپانی تولید کننده: پلاتیگ ایمیج، کاناکی فیلمز، واکینگ دی داگ، ووست فیلم، انیمیشن فبریک، پاپت ورکز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری / لایو اکشن

صدا پیشگان: ریشارد کاپوشینسکی

 

 

۱۳- راچت و کلنک

(جمعه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵)

سونی پلی استیشن این بار تصمیم گرفته تا ورای داستان بازی معروف و قدیمی را باز گو کند. در این انیمیشن داستان اینکه چگونه (راچت) و (کلنک) به مبارزه با (چیرمن درک) می پردازند تا سیارات منظومه سولانا را از نابودی نجات دهند، به تصویر کشیده می شود.

کارگردان: کوین مونرو

کمپانی تولید کننده: رین میکر اینترتینمنت، بلاکد اینترتیمینت، پلی استیشن اورجینالز

پخش کننده: فوکوس فیچرز، گرامرسی پیکچرز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: روزاریو داوسون، پل جیاماتی، جان گودمن، دیوید کی، سیلوستر استالونه، جیمز آرنولد تیلور، بلا ترون، جیم وارد

 

 

۱۴- پرندگان خشمگین

(جمعه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵)

در سرزمین بسیار زیبایی که ساکنین آنجا پرنده ها هستند و روزگار را به خوشی سپری می ‌کنند، شخصیت اصلی داستان که او را با نام (رد) است، خلق و خوی عجیبی دارد و همین امر، وی را با مشکلاتی مواجه می ‌سازد. درحالی که همه چیز بر طبق روال عادی خود پیش می رود، یورش خوک‌ های سبز به سرزمین پرندگان اوضاع را دگرگون می ‌کند و او به همراه ۲ دوست دیگرش در پی یافتن راه چاره و مقابله با این شرایط وخیم، خود را وارد ماجراهای خطرناکی می ‌کند.

کارگردان: کلی کیتیس، فرگال ریلی

کمپانی تولید کننده: کلمبیا پیکچرز، روویو اینترتینمنت، روویو موبایل، سونی پیکچرز انیمیشن، سونی پیکچرز ایمیج ورکز، ویلیج رود شو پیکچرز

پخش کننده: سونی / کلنبیا

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: جیسون سودیکیس، جاش گاد، دنی مک براید، بیل هادر، مایا رودلف، پیتر دینکلاژ

 

 

۱۵- در جستجوی دوری

داستان این انیمیشن درباره (دوری) همان ماهی کم حافظه ایست که همه چیز را فراموش می (نمو) و (مارتین) به جستجوی گذشته دوست کم حافظه خود میروند. زمان داستان یکسال بعد از پیدا کردن نمو و در سواحل کالیفرنیا رخ خواهد داد.

کارگردان: اندرو استانتون

کمپانی تولید کننده: پیکسار انیمیشن استودیوز

پخش کننده: بوانا ویستا

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: الن دی گنرز، آلبرت بروکس، هیدن رولنس، دایان کیتون، یوجین لوی، تای بورل، کیتلین اولسون، اد اونیل، ویلم دافو، ویکی لوئیس، ادریس البا، دومینیک وست

 

 

۱۶- زندگی مخفی حیوانات خانگی

نگاهی مخفیانه به زندگی روزانه گروهی از حیوانات خانگی که در یک آپارتمان شلوغ در شهر منهتن زندگی می کنند. آخرین کار استودیو ایلومینیشن کاری است که طرفداران حیوانات مطمئنا شیفته آن خواهند شد.

کارگردان: کریس رنود

کمپانی تولید کننده: ایلومینیشن

پخش کننده: یونیورسال پیکچرز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: لوئیس سی کی، اریک استان استریت، کوین هارت، استیو کوگان، الی کمپر، بابی موینیهان، لک بل، دانا کاروی، هانیبال بورس، جنی اسلیت، آلبرت بروکس

 

 

۱۷- عصر یخبندان: مسیر برخورد

(جمعه، ۱ مرداد ۱۳۹۵)

در این قسمت که نامش عصر یخبندان: مسیر برخورد است، (اسکرات) شخصیت اصلی‌ و با مزه فیلم، در حالیکه به دنبال یک بلوط است، طی‌ اتفاقاتی به فضا فرستاده می ‌شود و با خرابکاری ‌هایی‌ که انجام می ‌دهد، عصر یخبندان را در معرض نابودی قرار می ‌دهد. حال تیم‌ آنها که متشکل از شخصیت ‌های معروف این مجموعه مانند (سید)، (مانی)‌،(دیگو) و شخصیت ‌های بسیار دیگری است، باید برای نجات عصر یخبندان از نابودی، خانه خود را ترک کنند و وارد یک ماجراجویی پرخطر و با مزه شوند.

مطالعه کنید:  انیمیشن کوتاه «مگس یک دقیقه ای»

کارگردان: مایک تورمیر، گلن تی شو

کمپانی تولید کننده: بلو اسکای استودیوز

پخش کننده: فاکس قرن بیستم

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: ری رومانو، دنیس لیری، جان هارت، کوئین لطیفا، شان ویلیام اسکات، جاش پک، سیمون پگ، ککه پالمر، واندا سایکس، جنیفر لوپز، استفانی بئاتریس، آدام دوین، جسی تایلر فرگوسن، مکس گرین فیلد، جسی جی، نیک آفر من، ملیسا راوش، مایکل استراهان، نیل دی گریس تایسون

 

 

۱۸- یک قطعه فیلم: طلا

(شنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۵)

(یک قطعه) یک انیمیشن ریشه دار ژاپنی است. این قسمت از این انیمیشن سیزدهمین قسمت این فیلم خواهد بود که در ۱۵ سال گذشته ساخته شده است. در ضمن چیزی حدود ۷۰۰ قسمت سریال این انیمیشن از تلویزیون پخش شده است.

کارگردان: هیروآکی مییاماتو

کمپانی تولید کننده: توئی انیمیشن

پخش کننده: توئی کمپانی

تکنیک: انیمیشن دستی

 

 

۱۹- خرگوش پینگ پنگ

(جمعه، ۸ مرداد ۱۳۹۵، چین)

داستان این انیمیشن در مورد خرگوشی است که به بازی پینگ پنگ علاقه بسیاری دارد.

کارگردان: مایک جانسون، یوفونگ سونگ

کمپانی تولید کننده: میلی پیکچرز ورلد واید

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

 

 

۲۰- پارتی سوسیس

(جمعه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۵)

این کمدی بزرگسال درباره یک سوسیس و دوستانش است که می خواهند به حقیقت وجود خود برسند. و پس از افتادن از سبد خرید سوسیس قهرمان ما به همراه دوستانش سفر خطرناک خود را برای بازگشت به فروشگاه آغاز می کنند.

کارگردان: گرگ تیرنان، کنراد ورنون

کمپانی تولید کننده: استودیو نیتروژن کانادا، آناپورنا تصاویر، پوینت گری پیکچرز

پخش کننده: سونی / کلمبیا

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: ست روگن، کریستن ویگ، سلما هایک، ادوارد نورتون، دیوید کروم هولتز، مایکل سرا، جیمز فرانکو، جونا هیل، کریگ رابینسون، بیل هادر، پل راد، دنی مک براید

 

۲۱- نام شما

(اوت ۲۰۱۶، ژاپن)

این کار از کارگردان معروف ژاپنی است که در کارنامه خود کارهای (قهمرمان کلمات) و (۵ سانتیمیتر در بر ثانیه) را دارد. داستان این انیمیشن در مورد دو نوجوان ژاپنی است که زندگی کاملا متفاوتی را دارند و این زندگی منجر به این می شود تا که از طریق رویایشان، یکدیگر را پیدا کنند.

کارگردان: ماکوتو شینکی

کمپانی تولید کننده: کو میکس ویو اینک

تکنیک: انیمیشن دستی

صدا پیشگان: رایان موسک کامیکی، مون کمیشی ریشی

 

۲۲- کوبو و دو تار

(جمعه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۵)

در حالی که کوبو با خدایان شر و اژدها های گوناگون در حال جنگ است، باید لباس زره ای و جادویی که یک بار توسط پدرش پوشیده شده است را هم پیدا کند تا به مبارزه با آن ها ادامه دهد.

کارگردان: تراویس نایت

کمپانی تولید کننده: لایکا

پخش کننده: فوکوس پیکچرز

تکنیک: استاپ موشن

صدا پیشگان: آرت پارکینسون، متی مک کونقی، چارلیز ترون، رونی مارا، رالف فینس، برندا واکارو

 

 

۲۳- لک لک ها

(جونیر) و (تولیپ) دو لک لکی هستند که وظیفه انتقال بسته ها و تحویل آن ها را به عهده دارند. به صورت تصادفی آن ها بسته ای را دریافت می کنند که درون آن یک دختر بچه است و آن را باید به تنها انسانی که در کوه استروک زندگی می کند برسانند.

کارگردان: نیک استولر، داگ سوییت لند

کمپانی تولید کننده: وانر انیمیشن گروپ، سونی پیکچرز ایمیج ورکز

پخش کننده: وارنر بروز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: کلسی گرامر، کیگان مایکل کی، جردن پیل، اندی سمبرگ

 

 

۲۴- لاک پشت قرمز

(سپتامبر ۲۰۱۶، ژاپن)

و این بار همکاری استودیو میازاکی و یک استودیو فرانسوی برای تولید انیمیشنی که زندگی یک لاک پشت قرمز را روایت می کند.

کارگردان: مایکل دودک دویت

کمپانی تولید کننده: استودیو جیبلی، وای نات پروداکشنز، وایلد بانچ

پخش کننده: توهو

تکنیک: انیمیشن دستی

 

۲۵- روز مردگان

(یکشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۵، مکزیک)

در شهری که افسانه روز مردگان بوجود آمده است، یک راز قدیمی درباره این اتفاق وجود دارد که توسط یک مرد جوان شجاع آشکار می شود.

کارگردان: کارلوس گوتیرز مدرانو

کمپانی تولید کننده: متا کوب، رد اند بلک فیلمز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

 

۲۶- ترول ها

(جمعه، ۲۳ مهر ۱۳۹۵)

پرنسس (پاپی) و (برانچ) پا به دنیای فراتر از دنیای خودشان می گذارند تا قدرت و حقیقت رنگ های خودشان را پیدا کنند.

کارگردان: مایک میچل، والت دوهرن

کمپانی تولید کننده: دریم ورکز انیمیشن

پخش کننده: فاکس قرن بیستم

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: آنا کندریک، جاستین تیمبرلیک

 

۲۷- موآنا

(چهارشنبه، ۳ آذر ۱۳۹۵)

در اقیانوس آرام جنوبی، اقیانوسیه باستان، موآنا جوان که به عنوان یک جستجو گر به دنیا آمده است، سوار بر قایق بادبانی به دنبال جزیره افسانه ای می گردد. و او در طول سفر خود، با قهرمان خدا گونه خود مائوئی یک تیم را تشکیل می دهند.

کارگردان: رون کلمنتس، جان ماسکر

کمپانی تولید کننده: والت دیزنی

پخش کننده: بوانا ویستا

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: آئیلو کوروالیو، دمین جانسون، آلن تودیک

 

 

۲۸- آواز خواندن

(چهارشنبه، ۱ دی ۱۳۹۵)

(باستر) که یک کوآلا است به همراه بهترین دوست خود (ادی) در تلاش برای برگزاری یک رقابت نوازندگی هستند.

کارگردان: گارث جنینگز

کمپانی تولید کننده: ایلومینیشن

پخش کننده: یونیورسال پیکچرز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: متی مک کونقی، ریس ویترسپون، ست مک فارلین، اسکارلت جوهانسون، جان سی ریلی، تارون اگرتون

 

انیمیشن های زیر هنوز تاریخ اکرانشان مشخص نیست ولی از قرار معلوم باید در سال ۲۰۱۶ به اتمام برسند و اکران شوند.


۲۹- آوریل و جهان خارق العاده

(۲۰۱۶)

این داستان علمی تخیلی در پاریس رخ میدهد و دختر جوانی به نام آوریل برای پیدا کردن پدر و مادر دانشمند و گم شده خود در حال تلاش است.

کارگردان: کریسچن دزمیز، فرانک اکینچی

کمپانی تولید کننده: ژو سوی بیان کنتان، استودیو کانال، کایبو پروداکشنز یو ام تی، نید پروداکشنز، آرته فرانسه سینما

پخش کننده: جی کیدز

تکنیک: انیمیشن دستی

صدا پیشگان: ماریون کوتیار، ژان روچ فورت، اولیویه گورمانت

 

 

۳۰- آنا و برونو

(۲۰۱۶، مکزیک)

کارلوس کاررا کارگردان مکزیکی که تجربه نامزدی اسکار هم در بخش فیلم های لایو اکشن (جنایات پدر آمارو) را دارد و برنده نخل طلا در سال ۱۹۹۴ نیز شده است. حالا تصمیم به ساخت انیمیشن آنا و بورونو را گرفته است که روایت گر داستان دختر جوانی است که با همکاری یک مخلوق عجیب به نام بورونو سعی می کند تا مادرش را از یک خطر بزرگ نجات دهد.

کارگردان: کارلوس کاررا

کمپانی تولید کننده: انیما استودیوز، دیسکرت آرت پروداکشنز، لو کولوکو فیلمز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

 

 

۳۱- بیسکوییت باغ وحشی

(۲۰۱۶)

یک زوج جوان یک سیرک قدیمی و یک بسته از حیوانات بیسکوییتی به ارث برده اند. نکته جالب در مورد این بیسکویت ها این است که هر کس از آنها می خورد تبدیل به همان حیوانی می شود که آن را خورده است.

کارگردان: تونی بنکرافت، اسکات کریسچن ساوا

کمپانی تولید کننده: بلو دریم استودیوز، بیجینگ ون دانگ ران اینوسمت کو، چاینا فیلم کو، اگزیت استراتژی پروداکشنز، لند مارک اینترنشنال، استوریو اسکوپیک فیلمز

پخش کننده: اودینز آی اینترتینمنت

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: سیلوستر استالونه، امیلی بلانت، جان کراسینسکی، ایان مک کلن، دنی دویتو، پاتریک واربرتن، والاس شاون، گیلبرت گوتفرید، راون سیمونه، تارا استرانگ، هاروی فیرستاین

 

 

۳۲- بالرینا

(۲۰۱۶)

در سال ۱۸۷۹، دختر فقیری به نام (فلسی) که در رویای یک بالرین یا رقاصه شدن بسر می برد به همراه پسر فقیر و یتمی از روستای خودشان فرار می کنند تا به پاریس بروند. در آنجا او به موفقیت و شهرت بسیاری در این زمینه می رسد.

کارگردان: اریک سامر، اریک وارین

کمپانی تولید کننده: کارامل فیلم، کواد پروداکشنز

پخش کننده: گومونت اینترنشنال

مطالعه کنید:  ساخت ویدیوهای واقعیت افزوده با حضور شخصیت های کارتونی والت دیزنی

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: ال فانینگ، مرد دن دی هان

 

۳۳- گربه سیندرلا

(۲۰۱۶، ایتالیا)

این انیمیشن بزرگسال برداشتی از داستان سیندرلا و بر اساس نمایش نامه روبرتو سیمون در سال ۱۹۷۶ است و در جشن ۴۰ سالگی این اثر در سال ۲۰۱۶ از انیمیشن آن رو نمایی خواهد شد.

کارگردان: الساندرو راک، ایوان کاپیلو، مارینو گوارنیری، داریو سانسون

کمپانی تولید کننده: مد اینترتینمنت

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

 

۳۴- کارآگاه

(۲۰۱۶، بنگلادش)

این اولین انیمیشن بلندی است که در بنگلادش تولید خواهد شد و هزینه تولید آن زیر ۱ میلیون دلار برآورد شده است. داستان این انیمیشن بر اساس داستان (رابین درانت تاگور) است که اولین آسیایی برنده جایزه نوبل در سال ۱۹۱۳ است.

کارگردان: تاپان احمد

کمپانی تولید کننده: جاز مولتی مدیا

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: آریفین سوو

 

۳۵- آشیانه اژدها: پادشاهی الف ها

(تابستان ۲۰۱۶، چین)

پادشاهی الف ها دومین انیمیشنی است که بر اساس بازی آنلاین و معروف آشیانه اژدها ساخته خواهد شد. اولین قسمت این انیمیشن با عنوان آشیانه اژدها: سحر رزمندگان در سال ۲۰۱۴ به نمایش در آمد.

کارگردان: یوفونگ سونگ، یی جی

کمپانی تولید کننده: میلی پیکچرز ورلد واید

پخش کننده: اوکس پیکچرز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

 

 

۳۶- سرسپردگان

(۲۰۱۶)

سربازی به نام (هانک) برای غلبه بر یک اهریمن شیطان صفت به همراه دو دوست خود گروهی را تشکیل می دهند و به مقابله با این اهریمن شرور می پردازند.

کارگردان: آدام وود

کمپانی تولید کننده: بارون استودیوز

پخش کننده: اینترتینمنت وان

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: روزاریو داوسون، جیمز مارسدن، ناتان فیلیون، جین کراوسکی، بابکت گلد ویت، آلفرد مولینا، راب ریگل، کریگ رابینسون، توماس میدل دیچ، ویل ساسو

 

 

۳۷- هوارد لاوکرافت و پادشاهی منجمد

(۲۰۱۶)

این انیمیشن بر اساس داستان (بروس براون) به نام (هوارد لاوکرافت) است که ترکیبی از تخیل و بیو گرافی را در شیوه قصه گویی خود پیش گرفته است.

کارگردان: شان پاتریک اوریلی

کمپانی تولید کننده: آرکانا استودیو

پخش کننده: شات فکتوری

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

 

 

۳۸- وینسنت دوست داشتنی

(۲۰۱۶)

این انیمیشن درباره زندگی و مرگ مرموز نقاش بزرگ وینسنت ون گوک است.

کارگردان: دوروتا کوبیلا، هاگ ولچمن

کمپانی تولید کننده: برکت رو پروداکشنز، ترید ماک فیلمز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری / انیمیشن دستی

صدا پیشگان: سوارس رونان، آیدان ترنر، داگلاس بوث، هلن مک کروری، کریس اودود

 

 

۳۹- زندگی من به عنوان یک کدو سبز

(۲۰۱۶، فرانسه)

داستان انیمیشن بر اساس رمان (ژیله پاریس) با عنوان (زندگینامه یک کدو) است که در آن پسر کوچکی که مادرش را به طرز ناگهانی از دست می دهد در تلاش برای پیدا کردن جایگاه خود در یتیم خانه است.

کارگردان: کلودی باراس

کمپانی تولید کننده: ریتا، بلو اسپریت پروداکشنز، جبکا فیلمز، کی ان ام

تکنیک: استاپ موشن

 

 

۴۰- پسر شبح

(۲۰۱۶)

از سازندگان فیلم برنده اسکار (گربه ای در پاریس) این بار شاهد ساخت انیمیشنی درباره پسر بچه ای هستیم که با بیماری مرموز خود دست و بچه نرم می کند و به صورت شبحی در شهر نیویورک سرگردان است.

کارگردان: ژان-لو فلیسیولی، آلن گاگنول

کمپانی تولید کننده: فولیمیج، لون انیمه، فرانسه ۳ سینما، رون-آلپ سینما

پخش کننده: جی کیدز

تکنیک: انیمیشن دستی

 

 

۴۱- رابینسون کروزوئه

(۲۰۱۶، آلمان)

رابینسون کروزوئه اثر مشهورترین رمان نویسنده انگلیسی (دانیل دِفو) است. این کتاب یک زندگینامه منحصر به ‌فرد روحانی و خیالی است که لقب (پدر رمان انگلیسی) را برای خالقش به ارمغان آورد. قهرمان داستان، که نام او بر این رمان نهاده شده، زندگی مرفه خود در بریتانیا را برای مسافرت در دریاها رها می‌ کند. پس از اینکه از یک کشتی شکستگی جان سالم به در می ‌برد، ۲۸ سال را در یک جزیره و اغلب به تنهایی به گذران زندگی می ‌پردازد تا آنکه زندگی یک بومی وحشی آن جزیره را نجات داده و نام (جمعه) بر وی می ‌نهد. این دو مرد سرانجام آن جزیره را به مقصد بریتانیا ترک می ‌کنند.

کارگردان: بن استاسن، وینسنت کستلوت

کمپانی تولید کننده: استودیو کانال، ان ویو پیکچرز

پخش کننده: لاینز گیت

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

 

 

۴۲- راک داگ

(۲۰۱۶، چین)

این انیمیشن لقب گرانترین انیمیشن تولیدی در چین را دارد. تمام انیمیت این فیلم در آمریکا انجام شده است. این اولین انیمیشن چینی است که به هر دو فرهنگ چین و غرب می پردازد. این داستان در مورد یک سگ به نام (بادی) است که می خواهد به پدرش ثابت کند تا نوازندگی می تواند شغل خوبی برای یک سگ باشد و یک سگ همیشه نباید یک نگهبان گله باشد.

کارگردان: اش برانون

کمپانی تولید کننده: ریل اف ایکس، ماندو پیکچرز،  هوآوی برادرز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: لوک ویلسون، جی کی سیمونز، ادی ایزارد، لوئیس بلک، سام الیوت، کنان تامپسون، مت دیلون

 

 

۴۳- گوسفند و گرگ ها

(۲۰۱۶، روسیه)

کمپانی ویزارت که اخیرا انیمیشن ملکه برفی را در بر روی پرده سینماها داشت باز هم به سراغ انیمیشن کلاسیک رفته و این بار انیمیشن گوسفند و گرگ ها را برای سال ۲۰۱۶ آماده خواهد کرد. نمایش نامه نویس (نیل لاداو) این داستان برا اساس نمایش نامه خود (به مادر نگو که پرستار بچه مرده است) نوشته است و به آن چیزهای مختلفی اضافه کرده است. مثلا گرگ با نوشیدن چیزی اسرار آمیز دست و پا در می آورد و به گوسفند تبدیل می شود.

کارگردان: ماکسیم ولکوف

کمپانی تولید کننده: ویزارت انیمیشن، سی تی بی فیلم کمپانی

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: روبی رز، تام فلتون، چاینا آن مک کلین

 

 

۴۴- اسلای کوپر

(۲۰۱۶)

این انیمیشن بر اساس یک بازی پلی استیشن ساخته شده است. این انیمیشن کمدی داستان یک راکن دزد و یتیم (اسلای کوپر) را و دوستانش را روایت می کند. دوستانی که از بچگی با او بودند (بنتلی ترتل و موری هیپو)

کارگردان: کوین مونرو

کمپانی تولید کننده: بلاکید اینرتینمنت، رین میکر اینترتینمنت، پلی استیشن ارجینالز

پخش کننده: نیو لاین سینما، سینما منیجمنت گروپ

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: ایان جیمز کورلت، مت اولسن، کریس مورفی

 

 

۴۵- اسپارک

(۲۰۱۶)

(اسپارک) و دوستانش، (چانک) و (ویکس)، به ماموریتی می روند تا سیاره خود را (بانا) از شر موجود شیطان صفت (ژونگ) باز پس بگیرند.

کارگردان: آران وودلی

کمپانی تولید کننده: تون باکس اینترتینمنت، رد روور، گلف استریم پیکچرز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: هیلاری سوانک، سوزان ساراندون، جسیکا بیل، پاتریک استوارت

 

۴۶- تد جونز: قهرمان باز می گردد

(۲۰۱۶، اسپانیا)

پس از انیمیشن موفق )تد: گمشده جستجوگر(، که برای پنج هفته متوالی در صدر جدول فروش اسپانیا قرار داشت. (تد) به ماجراجویی جدیدش برای متوقف کردن پادشاه ستمگر برای دست یابی به کتاب اسرار می رود.

کارگردان: انریکه گاتو، دیوید آلونسو

کمپانی تولید کننده: لایت باکی اینترتینمنت، تلفونیکا استودیو، تلسینکو

پخش کننده: پارامونت پیکچرز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

 

۴۷- عملیات آجیل ۲

(۲۰۱۶)

(سرلی) در قسمت دوم این انیمیشن نیز همانند قسمت اول به ماجراجویی های خود ادامه می دهد. این انیمیشن برای ژانویه ۲۰۱۶ تدارک دیده شده بود که تاریخ انتشار آن به عقب تر افتاد و هنوز تاریخ انتشار دقیق آن مشخص نیست.

کارگردان: کال برانکر

کمپانی تولید کننده: گلف استریم پیکچرز، رد روور اینترنشنال، تون باکس اینترتینمنت

پخش کننده: اوپن رود فیلمز

تکنیک: گرافیک کامپیوتری

صدا پیشگان: ویل آرنت، جف دان هام، جو پینگو، راب تینکلر

منبع: CartoonBrew

این مطلب چقدر مفید بود؟

به این پست امتیاز دهید!

متوسط آرا ۳٫۴ / ۵٫ ۴۶۶

اولین نفری باشید که به این پست رای می دهید!

3 Comments

  1. سلام
    لیست فوقالعاده خوب بود، من خودم شخصا منتظر اون لیستای آخری که زماناکرانشون معلومنیست هستم، مثلهمون لاو کرفت
    ممنون ازتون
    راستی مواظب اون عکس دوفوسم باشید سایت شیلتر نشه:)

Leave a Response

5 + 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.