تماس با ما

خانه انیمیشن ، خانه ایست برای تمام خانواده ی بزرگ انیمیشن ایران.

- Advertisement -
اخبار

۵ کارگردان مطرح پیکسار

3.12Kviews

با بهترین های پیکسار در زمینه کارگردانی آشنا شوید:


۱- پت داکتر

از زمانی که این انیماتور به خدمت پیکسار گرفته شد، نقش حیاتی را در موفقیت این استودیو طی سالیان متمادی داشته است. او در تمام پروژه ها از داستان اسباب بازی ۱ گرفته تا زندگی یک حشره و انیمیشن کوتاه برنده اسکار (بازی گِری) حضور داشته است. او اولین کارگردانی خود را در سال ۲۰۰۱ همراه با لی آنکریچ و دیوید سیلورمن در پروژه شرکت هیولا ها آغاز کرد و کارگردانی شاهکار پیکسار به نام انیمیشن «آپ» را عهده دار بوده است و آخرین کار او که نامزد جایز اسکار امسال است انیمیشن «پشت و رو» نام دارد.

نقطه برجسته کار: بدون شک مراسم ازدواج کارل و الی در ابتدای شروع انیمیشن «بالا» و تعریف روند زندگی آن ها یکی از شاهکار های او به حساب می آید و در تاریخ انیمیشن ماندگار خواهد ماند.

 

۲- اندرو استانتون

همانند پت داکتر، او نیز از زمانی که در پیکسار مشغول به کار شده است نقش مهمی در کارهای موفق پیکسار داشته است. او کار خود را با کارگردانی انیمیشن زندگی یک حشره در کنار جان لستر آغاز کرد و سپس با همکاری لی آنکریچ انیمیشن در جست و جوی نمو را کارگردانی کرد. در سال ۲۰۰۸ او کارگردانی انیمیشن «وال-ای» یکی از مطرح ترین کارهای پیکسار را به تنهایی عهده دار بوده است. آخرین کاری که او عهده دار کارگردانی آن بوده است انیمیشن «پیدا کردن دُری» است.

نقطه برجسته کار: 40 دقیقه ی ابتدای انیمیشن «وال-ای» تماشاگران را محو خود کرد و سالن سینما در سکوت مطلق بود و همه تماشاگران پیگیر جستجوی شخصیت ربات فیلم در دنیای پیرامون خودش بودند.

 

۳- لی آنکریچ

لی آنکریچ کارگردانی مشترک داستان اسباب بازی ۲، شرکت هیولاها و در جست و جوی نمو را به عهده دار بوده است و در سال ۲۰۱۲ اولین تجربه کارگردانی انفرادی خود در داستان اسباب بازی ۳ به عهده داشت. فیلم های متفاوتی همچون درخشش و فرار بزرگ، و فیلم هایی که بازخورد های خوبی از طرف تماشاگران و منتقدین را داشته است، برای آنکریچ الهام بخش بوده اند.

نقطه برجسته کار: در صحنه های آخرین داستان اسباب بازی ۳ که کاراکتر های فیلم از جمله وودی و باز و باقی کاراکتر ها خود را در لبه مرگ می بینند را می توان جزو تاثیر گذار ترین کار های او نام برد که هم کودکان و بزرگسالان را تحت تاثیر قرار داد.

 

۴- جان لستر

این غیر ممکن است ما وقتی از بهترین کارگردان های پیکسار صحبت می کنیم نام جان لستر را به میان نیاوریم. او کارگردان اولین کار تمام گرافیکی سه بُعدی تاریخ انیمیشن است. او در سال ۱۹۹۵ داستان اسباب بازی ۱ را به تنهایی کارگردانی کرد.

جان لستر، تا کنون کارگردان یا ناظر بر تولید تعدادی از پرفروش ترین و موفق ترین فیلمهای انیمیشن چه به لحاظ تجاری و چه به لحاظ هنری بوده است . فیلمهای لستر، نه تنها برنده ی اسکار بوده اند، بلکه سود سرشاری را نیز نصیب پیکسار و دیزنی کرده اند. اما خود جان لستر می‌گوید که آنچه که واقعا به او انگیزه می ‌دهد این است که بتواند فیلمهایی بسازد که با مخاطب ارتباط برقرار کنند.

نقطه برجسته کار: بدون هیچ گونه شکی، صحنه ای که در داستان اسباب بازی ۱ وقتی که «باز» در اتاق اندی در حال پرواز است را می توان از قدرتمند ترین سکانس هایی نام برد که او کارگردانی است.

 

۵– بِرَد بِرد

بر خلاف ۴ کارگردان نامبرده شده در بالا، او کار خود را در پیکسار شروع نکرد. او در انیمیشن های خانواده سیمپسون ها و غول آهنی (۱۹۹۹) کار کرده است. مهارت او در انیمیشن های ماجراجویی و قهرمان محور قابل تحسین است. از فیلم ‌های مطرح وی می ‌توان به شگفت ‌انگیزان و راتاتویی اشاره کرد.

نقطه برجسته کار: در انیمیشن شگفت انگیزان، جنگ بین کاراکتر اصلی و ربات غول پیکر را می توان از برجسته ترین کار های او نام برد.

 

مطالعه کنید:  پیکسار لحظاتی پیش تریلر جدیدی از انیمیشن کوکو را منتشر کرد

منبع: about.com

این مطلب چقدر مفید بود؟

به این پست امتیاز دهید!

متوسط آرا / ۵٫

Leave a Response

+ 35 = 44

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.