تماس با ما

خانه انیمیشن ، خانه ایست برای تمام خانواده ی بزرگ انیمیشن ایران.

- Advertisement -
اخبارمقالات

۶ دلیل مهم انجام استوری برد قبل از ورود به مرحله تولید انیمیشن

2Kviews

استوری برد یکی از المان های مهم پیش تولید است که در پایین نگه داشتن خطر ریسک پروژه بسیار به ما کمک می کند.

6 دلیل مهم انجام استوری برد قبل از ورود به مرحله تولید انیمیشن

آیا شما تا به حال فکر کرده اید چه اتفاقی می افتاد اگر یک ساختمان بدون پلان و طرح اولیه ساخته شود؟ بله یک همچین مورد مشابهی هم در مورد پروژه انیمیشن بدون استوری برد اتفاق خواهد افتاد. در اینجا دلایل مهمی که چرا انجام استوری برد یک عامل حیاتی قبل از تولید انیمیشن به حساب می آید را بررسی خواهیم کرد:

 

۱- آیا کانسپت اجرایی خواهد بود؟

یک استوری برد مشخص خواهد کرد که آیا کانسپت ÷شما اجرایی خواهد بود یا خیر. یک کانسپت معمولا به صورت شفاهی و دو پاراگرافی است. یک استوری برد برای مشتری یا مسئول پروژه مشخص می کند که این کانسپت اجرایی خواهد بود یا خیر.

 

۲- آیا بازی های پیش بینی شده امکان پذیر است؟

استوری برد ها شامل نوت ها یی برای توسعه دهندگان هستند، همچون زمانی که برخی رسانه ها از این روش استفاده می کردند، چه المان هایی با این قسمت از نریشن سینک هستند، چه المان هایی برجسته هستند و نتیجه عکس العمل ها چیست. همین امر به ما یک دید کلی از اتفاقاتی که در پروژه خواهد افتاد را به ما می دهد. پس استوری برد نه تنها به عنوان پلان برای توسعه دهنده بلکه به عنوان یک کنترل کننده کیفیت که چه چیزی بر روی صفحه نمایش نقش خواهد بست را ایفا می کند.

 

۳- استفاده از بودجه به طور موثر

در یک پروژه پیچیده انیمیشن که بودجه بسیار زیادی هم برای توسعه و در نهایت خروجی نهایی آن لازم است، داشتن یک استوری برد تایید شده توسط مشتری بسیار حیاتی است. استوری برد به شما کمک خواهد کرد که تصویری از خروجی نهایی را در همین ابتدای کار داشته باشید. در عین حال اگر مشتری شما قصد تغییراتی را داشت می توانند در این مرحله انجام دهد، بدون آنکه تغییر و اثری بر روی بودجه کلی کار بگذارد.

 

۴- تشخیص خطا ها در فاز استوری برد

در این فاز (استوری برد) بسیاری از اشتباهات مربوط به نریشن، تصاویر و جزییات تشخیص داده خواهند شد. همین امر باعث کاهش چشمگیر در هدر رفت زمان، کار و هزینه در فاز تولید خواهد داشت.

 

۵- تصمیم گیری در مورد مدیوم مناسب نمایش

خیلی مهم است که شما اثر خودتان را در مدیوم و رسانه درست به نمایش در آورید. استوری برد یکی از ابزار خوب تشخیص در این مورد است، زمانی که کار شما به صورت تصویری به نمایش در می آید. به عنوان مثال متوجه خواهید شد که این مدیوم تصویری که برای نمایش کار خود در نظر گرفته اید، تمام محتوا را به نحو احسنت به نمایش در خواهد آورد یا خیر. در فاز استوری برد شما به این موضوع پی خواهید برد که مدیوم درست برای نمایش کار ما چه خواهد بود.

 

۶- مقدار مناسب دیالوگ ها

در حال تهیه استوری برد شما به این موضوع پی خواهید برد که آیا این حجم دیالوگ هایی که بری کار در نظر گرفته اید برای کار مناسب است یا خیر.

 

منبع: elearningindustry

خانه انیمیشن

این مطلب چقدر مفید بود؟

به این پست امتیاز دهید!

مطالعه کنید:  تریلر جدید انیمیشن Cars 3 منتشر شد

متوسط آرا / ۵٫

Leave a Response

44 + = 45

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.