تماس با ما

خانه انیمیشن ، خانه ایست برای تمام خانواده ی بزرگ انیمیشن ایران.

- Advertisement -
اخبارانیمیشن ایران

انیمیشن در کنار عموها و خاله‌ها کشته می‌شود

2.48Kviews

بابک نظری – کارگردان انیمیشن «شکرستان» – درباره‌ی انتخاب شبکه پویا به عنوان شبکه کودک می‌گوید: اگر قرار باشد شبکه پویا با کودک ادغام شود و با عموها و خاله‌ها همراه شود، دیگر چیزی از انیمیشن باقی نخواهد ماند.

این انیمیشن‌ساز در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، در همین زمینه مطرح کرد: اگر با انتخاب شبکه پویا به عنوان شبکه کودک توجه به انیمیشن بیشتر شود و تولیدات انیمیشن بالاتر برود، مسلما انیمیشن هم وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد و این حرکت خوبی است. عمل کردن به این اقدام بستگی به رویکرد مدیران صداوسیما دارد. اگر شبکه پویا یک شبکه تخصصی انیمیشن بود. از آنجایی که پروسه تولید انیمیشن بسیار زمان‌بر است، معمولا باید در طولانی مدت مورد توجه قرار گیرد و با برنامه‌ریزی مدت‌دار دنبال شود.

وی تصریح کرد: به نظرم در حال حاضر انیمیشن در حال مرگ است و اگر با همین وضعیت در کنار شاخه‌های دیگر کودک قرار بگیرد که دیگر کاملا کشته می‌شود؛ چراکه وضعیت انیمیشن بستگی به بودجه دارد؛ در حالی که بودجه این حوزه رضایت‌بخش نیست و با تاخیرهای بسیار طولانی همراه است. ما دیگر تولید انیمیشن به آن معنا نداریم. در حال حاضر تولیدات مرکز پویا نمایی صبا بسیار محدود است و من به عنوان یک کارگردان دو سال است که تولید جدیدی نداشته‌ام و هرچه که دارم از سال‌های قبل بوده است.

این انیمیشن‌ساز سپس به وضعیت انیمیشن در گذشته اشاره کرد و گفت: طی سالیان گذشته، وضعیت انیمیشن رو به بهبودی بود و کاملا جان گرفته بود. ما به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انیمیشن در منطقه تبدیل شده بودیم و کمیت و کیفیت تولیدات ایرانی بسیار بالا رفته بود اما ناگهان مشکلات بزرگ مالی پدیدار گشت و با رکود وحشتناکی روبرو شدیم و دیگر رمقی برای انیمیشن باقی نماند و اکنون به جایی رسیده‌ایم که انیمشین نفس‌های آخرش را می‌کشد، به ویژه در بخش پویا که درصد انیمیشن‌های ایرانی بسیار پایین آمده است و جای خود را به انیمیشن‌های خارجی داده است.

او در همین راستا ادامه داد: این اتفاق به دلیل پایین آمدن تولید انیمیشن داخلی است. طی سال‌های اخیر درصد زیادی از تولیدکنندگان انیمیشن دست از تولید کشیدند و به دلیل تاخیرهای طولانی در پرداخت بودجه‌های انیمیشن دچار مشکلات بسیار بزرگی شدند.

کارگردان انیمیشن «شکرستان» در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا تصریح کرد: هزینه‌های تولید انیمیشن بسیار بالا رفته است و دیگر با بودجه‌های قبلی نمی‌توان تولید انیمیشن کرد؛ این در حالی است که همان بودجه‌های قبلی هم با مشکلات بسیاری در پرداخت همراه است. در هر صورت امیدوارم اوضاع بهتر شود و بودجه انیمیشن به وضعیت مناسبی بازگردد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

به این پست امتیاز دهید!

مطالعه کنید:  تیم «درون بیرون» بهترین تیم است

متوسط آرا / ۵٫

2 Comments

  1. نمی دونم مسولان فرهنگی به چه چیزی فکر میکنن ?
    خبرنگارها و ژونالیست ها چرا پیگیری نمیکنن ?
    واقعن تولید کننده ها با مشکل جدی رو به رو شدن …

  2. شبکه پویا همین الانش هم برنامه هایی که میزاره خیلی بیخوده اگه خاله ها و عمو ها هم بخوان بیان توش افتضاح میشه

Leave a Response

52 + = 56

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.