تماس با ما

خانه انیمیشن ، خانه ایست برای تمام خانواده ی بزرگ انیمیشن ایران.

- Advertisement -
اخبارمقالات

۱۰ راهکار برای رسیدن سریع تر به شغل رویایی خود در انیمیشن

4.47Kviews

10 راه برای رسیدن سریع تر به شغل رویایی خود در انیمیشن

۱- هر روز و به صورت مستمر انیمیت کنید

تمام افرادی که به موفقیت می رسند یک عادت مشترک دارند، آن هم تمرین برای کار هایشان به صورت مستمر و روزانه است. نتایج زیاد مهم نیستند آن چه که مهم است این است که شما با تمرین روزانه کاری می کنید که تمام موانع از جلوی راه شما برداشته شوند.

-بله از فردا شروع خواهم کرد و به شغل رویایی خودم خواهم رسید

-نه متشکرم، زندگی من ارزش رسیدن به رویا هایم را ندارد

 

۲- کلیپ های کوتاه انیمیشن با تمرکز بر یک اصل اساسی را انیمیت کنید

شما مجبور نیستید تمام روز خود را به انیمیت کردن بپردازید. همه شات های شما قرار نیست جزئی از دموریل شما باشند. گاهی اوقات لازم است که شما تنها بر روی نقاط ضعف خود و جاهایی که مشکل دارید کار کنید و بدانید که این یک کار عاقلانه است.

-بله من از این تکنیک برای غلبه سریع تر بر ضعف های خودم استفاده خواهم کرد

-نه ممنون من ماه ها بر روی یک انیمیشن کار خواهم کرد و برطرف کردن ضعف هایم ممکن است زمان طولانی تری ببرد

 

۳- هر روز در مورد کارهای ۳ نفر اظهار نظر کنید

این عادت را برای خود ایجاد کنید که روزانه و البته بدون چشم داشت اظهار نظر های خود را به انیماتور های دیگر بدهید. این کار از چند طریق به شما کمک خواهد کرد. دید شما برای بهتر کردن کار های هنری خودتان را قوی تر خواهد کرد. شما دوستانی پیدا خواهید کرد که بیشتر از آنچه که تصور می کردید شما را حمایت خواهند کرد. با دریافت انتقاد ها در ازای اظهار نظر ها، شما درها را به روی شغل های آینده خود باز خواهید کرد. دوستان شما همواره حمایت کننده شما خواهند بود. ملحق شدن به گرو ها در شبکه های اجتماعی مرتبط شروع بسیار خوبی برای این کار است.

-بله من از فردا با انتقاد های سازنده کمک به دیگران را شروع خواهم کرد چون این یک شرایط برد-برد برای همه ما است

-نه من تمام این ها را به تنهایی انجام خواهم داد و تمایلی به کمک به دوستان هنرمند خودم ندارم

 

۴- وارد رقابت ها شوید

رقابت ها می توانند یک سری عادت های خوب را در شما بوجود بیاورند. به عنوان مثال شرکت در جایی مثل سایت ۱۱secondclub موقعیت خوبی برای ارتباط داشتن با هنرمندان و دریافت بازخور ها است. شما به صورت ماهیانه می توانید در این رقابت ها شرکت کنید و از بازخورد های حرفه ای ها به صورت رایگان بهره مند شوید. مخصوصا اینکه اگر برنده شدید موقعیت بسیار خوبی برای شما بوجود می آید که نام شما مطرح شود و موقعیت شغلی خوبی نیز در انتظار شما خواهد بود.

-بله من در این رقابت ها برای بدست آوردن عادت های حرفه ای شرکت خواهم کرد

-نه من نمی خواهم کار خودم را با دیگران مقایسه کنم و آن ها را در معرض نمایش قرار دهم

 

۵- با انیماتور های بهتر از خودتان در ارتباط باشید

شما با بازگشت به محل تحصیل و یا آموزشگاه می توانید خود را محک بزنید و با پرس و جو از افراد خبره مطلع شوید که چقدر در کار خودتان موفق بوده اید. وقتی افرادی که از شما بهتر هستند را در کنار خود دارید، این کار باعث می شود تا عادات خوبی به سراغ شما بیایند و بسیار زود تر از آن چه که فکر می کنید مشکلات و ضعف های شما از بین برود. راحت ترین کار برای این کار از طریق موسسات آموزشی است. همکلاسی های شما چیز های مشترک زیادی با هم دارند، با چالش های مشترک. اما اگر شما به موسسه ای دسترسی ندارید می توانید مانند همان موردی که در بالا ذکر شد وارد رقابت ها و دریافت بازخورد ها از حرفه ای ها و یا هم سطح خودتان شوید.

-بله از فردا شروع خواهم کرد و به شغل رویایی خودم خواهم رسید

-نه متشکرم، زندگی من ارزش رسیدن به رویا هایم را ندارد

 

 

۶- به دنبال باز خورد های منفی دردناک باشید

در یک جهان رویایی همه از کار های هنری ما شگفت زده خواهند شد، اما همچین چیزی در واقعیت صحت ندارد و ما کار های بسیار بدی هم در کارنامه خودمان داریم، مخصوصا در اوایل. همچنان که به دنبال باز خورد های مثبت هستید که می تواند شما را بسیار کمک کند به دنبال بازخورد های منفی نیز باشید چون آن ها هم به شما کمک خواهند کرد و در بسیاری از موارد سازنده تر از نظر های مثبت می توانند باشند.

-بله من همواره به دنبال بازخورد های منفی هستم تا سطح خودم را بالاتر ببرم چون شغل رویایی من ارزش آن را دارد

-نه ممنون کار های من از کارهای هنرمندان دیزنی هم بهتر است و هنر من بی همتاست

 

۷- برنامه ریزی دقیق و منسجم برای انجام شات ها داشته باشید

وقتی شما شاتی را به اتمام می رسانید که نشان دهنده بهترین توانایی های شماست بسیار ذوق زده خواهید شد. یک مشکل بزرگی که در پروژه های بدون برنامه ریزی وجود دارد عدم قطعیت و بلاتکلیفی آن است. اگر برنامه ریزی وجود نداشته باشد، شما ممکن است مقدار کار زیادی که در پیش رو دارید را دست کم بگیرید و این معمولا همان دلیلی است که پروژه های شخصی به اتمام نمی رسند. اگر شما از حجم کاری که در پیش دارید مطلع باشید می توانید به درستی آن را انجام دهید. برخی مواقع خوب است که در نظر بگیریم سرعت آهسته شما مشکلی نیست، چون بعضی چیز ها نیازمند زمان هستند. با یک نقشه راه از روند تولید خود که در دست دارید، حداقل شما می دانید که الان در کجای پروژه هستید و چه مقدار تا انتهای آن راه دارید و زمان تقریبی اتمام پروژه را می دانید. وقتی که شما یک چک لیست داشته باشید و با اتمام وظیفه مورد نظر آن را با ضربدر بزنید بسیار کار لذت بخشی خواهد بود و از خستگی شما کم خواهد کرد. ما انسان ها عاشق این گونه کار ها هستیم.

بسیاری از افراد این تصور را دارند که برنامه ریزی آن ها را محدود می کند و دست و پای آن ها را می بندد ولی ما می توانیم یک برنامه ریزی منعطف و قابل تغییری هم داشته باشیم.

-بله، هر شاتی که می خواهم فوق العاده باشد باید به صورت جدی برنامه ریزی شده باشد

-نه ممنون، من ترجیح می دهم که وقت خودم را با ۲۰تلاش اتفاقی برای ساختن کار های خودم تلف کنم

 

۸- بر زمانی که صرف کرده اید تحلیل داشته باشید و عوامل حواس پرتی را حذف کنید

آیا شما عاشق تماشای تلویزیون هستید؟ یا معتاد به بازی های کامپیوتری؟ یک وقت گذران در شبکه های اجتماعی؟ با خودتان رو راست باشید و از همه این وقت های تلف شده یاد داشت برداری کنید و ببینید که چه زمانی از وقت گران بهای خود را تلف می کنید. بعد از اینه همه این عوامل را از خود دور کردید و در ظرف حدود شش ماه به یک انمیاتور خوب تبدیل شدید خواهید دید که واقعا ارزش این کار را داشت.

-به وسیله یاد داشت برداری از زمان های تلف شده خودم و حذف عوامل حواس پرتی ساعات زیادی را بدست خواهم آورد و همه را صرف تمرکز بر روی شغل رویایی خودم خواهم کرد تا زودتر به نتیجه مطلوب برسم.

 

۹- انیمیت کردن خود را از قبل برنامه ریزی کنید

با حذف عوامل مزاحم و پیدا کردن وقت کافی، برنامه یک هفته را جلوتر یاد داشت کنید و بدانید که بهترین زمان برای انیمیت در هر روز چه زمانی است.

-بله من برنامه ریزی خودم را برای هفته آینده انجام خواهم داد

-نه ممنون، من می خواهم وقت خودم را هر طور که دوست دارم تلف کنم

 

۱۰- خود را برای انیمت نکردن روزانه جریمه کنید این کار را برای خود اجباری کنید

گاهی اوقات خود شما بزرگترین دشمن خودتان هستید . یادتان می آید آخرین باری که دست خود را در یک تابه داغ قرار دارید؟ نه!! بله احساس درد سخت است و همه ما از آن اجتناب می کنیم. پس برای این که انیمت نکرده اید خود را جریمه کنید. با خودتان قرداد هایی تنظیم کنید که برایتان هزینه بر و دردناک خواهد بود و در صورتی که روزی را انیمیت نکردید به آن ها عمل کنید. اگر شما خواهان بهترین از خودتان هستید پس هین الان بهترین زمان برای انجام این کار است.

 

منبع: RustyAnimator

خانه انیمیشن

این مطلب چقدر مفید بود؟

به این پست امتیاز دهید!

مطالعه کنید:  هنر قصه گویی - فصل دوم- قسمت پنجم

متوسط آرا / ۵٫

2 Comments

  1. با سلام و خسته نباشید. با تشکر از مقاله ها و راهنمایی های عالیتون.

    ۱- اول اینکه من سایت ایرانی سراغ ندارم که در رابطه کارها نظر بدن و یا اینکه داوری وجود داشته باشه که بخواد مسابقه ای رو در زمینه انیمیت کردن راهبری کنه. سایتی که معرفی کردین به اسم ۱۱secondclub من رفتم یک بررسی کردم، خیلی جای عالیه ولی مشکل اینجاست که مطالب فارسی نیست و ادم از ۱۰۰% مطالب شاید ۱۰% از نظر هایی که می دن متوجه بشه.مثلان داخل سایت عالی که دارین یک بخشی رو برای قرار دادن انیمیشن ها و مسابقات کوچیک قرار بدین.

    ۲- اگر امکانش هست این موضوع رو روشن کنین که امروزه انیمیشن ۲ بعدی بیشتر مورد پسنده یا ۳ بعدی، البته این رو می دونم که داخل ایران بیشتر کار ها۳ بعدی و همه جا برای استخدام انیماتور دنبال مدل ساز ۳ بعدی یا انیماتور ۳ بعدی هستن و این برای انیماتور های ۲ بعدی یک بن بست بزرگه.من خودم به شخصه ۲ بعدی کار می کنم و این مشکل رو دارم.

    با تشکر از سایت خوبتون. مقاله عالی بود

  2. باسلام و عرض خسته نباشید وتشکر بابت سایت بینظیرتون اگر میتونید راجب سایت ۱۱secondclub راهنمایی ام کنید باتشکر

Leave a Response

2 + = 11

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.