تماس با ما

خانه انیمیشن ، خانه ایست برای تمام خانواده ی بزرگ انیمیشن ایران.

- Advertisement -
اخبارانیمیشن ایران

۱۰ روستای توریستی کشور را انیمیشن می شوند

3.08Kviews

۱۰ روستای توریستی کشور را که هر کدام تاریخچه‌ای کهن دارند با تکنیک انیمیشن روستای توریستی کشور را انیمیشن می شوندکامپیوتری، با داستان‌های مجزا معرفی می‌شوند.

«مهناز عادلی»  نویسنده انیمیشن «10 روستا» درباره چگونگی شکل گیری این مجموعه گفت: سال ١٣٩٠ ساخت انیمیشن کوتاهى به نام «ماسوله» با موضوع روابط انسانی به نویسندگى و کارگردانى بهرام عظیمى و به سفارش موسسه صبا به پایان رسید. این انیمیشن کار ده دقیقه اى کوتاهى بود.

وی درباره داستان انیمیشن توضیح داد: داستان این فیلم در روستاى ماسوله اتفاق مى‌افتد و توانست ظرف یک سال به موفقیت‌های بسیاری در عرصه ملی و بین‌المللی دست یابد و یکى از پربینند‌ه‌ترین انیمیشن‌ها در اینترنت بود و برای افتتاح  شبکه پویانمایى این انیمیشن بارها از تلویزیون پخش شد.

داستان‌ها در روستای توریستی روایت می‌شود

عادلی در ادامه گفت: با توجه به انیمیشن «ماسوله» مدیران موسسه صبا مجموعه انیمیشنى ده قسمتى به نام «10 روستا» را به بهرام عظیمی سفارش دادند. حداکثر زمان هر قسمت از این انیمیشن ها ده دقیقه خواهد بود و لوکیشنى که داستان‌هاى ما در آن اتفاق مى افتد یکى از روستاهاى مطرح و توریستى ایران است.

وی درباره ارتباط مجموعه‌ها با یکدیگر توضیح داد: هیچ یک  از قسمت‌هاى  مجموعه به هم ارتباطی ندارد و هر کدام مانند «ماسوله» قصه‌ای مجزا و مستقل را دارند.

هدف نمایش آداب و رسوم و فرهنگ بومی کشور است

وی درباره هدف از تولید این مجموعه انیمیشن گفت: به نمایش درآمدن زیبایى‌هاى کشورمان و همچنین به تصویر کشیدن آداب و رسوم و فرهنگ بومى از اهداف تولید این مجموعه خواهد بود. تلاش کردیم تا  قصه‌هاى ٩ قسمت دیگر مانند قصه «ماسوله» تاثیرگذار و جذاب باشد این مجموعه  با موضوعاتى مانند تعزیه خوانى، پرده خوانى و نقالى، عشق پدر به فرزند، دفاع مقدس و ایثار، خلیج فارس و… آماده میشود.

نویسنده فیلمنامه کوتاه انیمیشن درباره روستاهایی که قصه مجموعه در آن بازگو می شود گفت: روستاى «ابیانه» نزدیک کاشان، با آثارى از دوره هاى ساسانى، سلجوقى، صفوى و قاجار، روستاى «قلعه نو» واقع در استان سیستان و بلوچستان با آثارى به جا مانده از دوران هخامنشى،روستاى «آلاشت» با قدمتى بیش از ٣٠٠٠ سال واقع در استان مازندران، روستاى «کندلوس» با قدمتى بیش از ٤٠٠٠ سال واقع در منطقه کجور نوشهر،روستاى «میمند» با آثارى مربوط به ٢٠٠٠ تا ٣٠٠٠ سال پیش در شمال شرقى شهربابک، روستاى «کندوان» مربوط به قرن ٧ هجرى واقع در شهرستان «اسکو»در آذربایجان شرقى،روستاى «برگ جهان» از توابع بخش لواسانات شهرستان شمیران با قدمتى بیش از ١٥٠٠ سال،روستاى «حسنلو» در جنوب ارومیه با قدمتى بیش از ٣٠٠٠ سال،روستاى «قلعه رودخان» نزدیک فومن با قدمتى بیش از ١٨٠٠ سال، روستاى «ماسوله» در استان گیلان با قدمتى ١٠٠٠ ساله است.

وی تاکید کرد: تمامى انیمیشن‌ها با تکنیک انیمیشن کامپیوترى توسط تیم‌هاى مجرب انیمیشن به کارگردانى بهرام عظیمى ساخته مى‌شود. نگارش فیلمنامه ها از تابستان سال ١٣٩١ شروع شده و حداکثر تا یک ماه دیگر به پایان مى رسد.

 فارس

این مطلب چقدر مفید بود؟

به این پست امتیاز دهید!

مطالعه کنید:  ساخت دنباله فیلم لگو

متوسط آرا / ۵٫

Leave a Response

61 + = 64

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.