آموزشاخبارمقالات

۷ گام برای طراحی یک کاراکتر خوب

3.34Kviews
۴٫۸
(۴)

کاراکتر ها یکی از ارکان اصلی کار های انیمیشنی هستند که بیش از هر المان دیگری باید به آن توجه کرد.

 7 گام برای طراحی یک کاراکتر خوب

طراحی کاراکتر یکی از مشکل ترین مراحلی می تواند باشد که در انیمیشن وجود دارد، چون اکثر کاراکتر ها از کارتون های قدیمی برای ما آشنا هستند و به این زودی ها هم از ذهن بیننده خارج نمی شوند و او با اولین نگاه متوجه می شود که این کاراکتری است که قبلا او را دیده است و در واقع ما از این کاراکتر کپی برداری کرده ایم. ساختن یک کاراکتر جدید هم به زمان بسیاری زیادی برای توسعه شخصیت و طراحی نیازمند است.

از میکی موس مشهور سه انگشتی که به دلیل صرفه جویی در زمان تولید در سال ۱۹۲۰ بسیار ساده طراحی شده بود تا شخصیت های سریال سیمپسون همگی برای صرفه جویی در زمان از این فرمول تبعیت کرده اند.

اما جدای از این خطوط ساده که در طراحی کاراکتر ها استفاده می شود چه چیز های مهم دیگری وجود دارد که باید آن ها را در نظر بگیریم؟ باید بدانید که چه چیز هایی قرار است اغراق شود، بک گراند کاراکتر شما باید تا چه حد دارای عمق و ژرفا باشد، و برای توسعه شخصیت او باید چه کار هایی شود. شروع کردن طراحی کاراکتر یکی از مهمترین قسمت های طراحی کاراکتر است، اما قبل از شروع یک سری نکات وجود دارد که به شما در خلق کاراکتر تان کمک فراوانی می کند و شما می توانید با استفاده از این نکات و دمیدن آن در روح کاراکتری که در حال طراحی آن هستید به نتیجه مطلوب تری برسید.

 

۱- تحقیقات خود را انجام دهید

چیزی که در طراحی کاراکتر حیاتی است، این است که شما قبل از این که شروع به طراحی کار کنید درباره چیزهای واقعی در پیرامون خود اطلاعات کافی را داشته باشید. راه های بسیاری برای تحقیقات وجود دارد. به عنوان مثال برای طراحی حیوانات دیدن و ضبط مستند های مربوط به حیوانات. استفاده از اینترنت و تماشا و ذخیره عکس های مربوطه. حتی اگر وقت کافی داشتید و مشکلی برای سفر نداشتید می توانید به جاهایی که این حیوانات وجود دارند سری بزنید از جمله باغ و وحش ها و یا پارک های حیات وحش.

مطالعه کنید:  خیزش یک انیماتور

برخی از این سفر ها می توانند فوق العاده برای شما با ارزش باشند. در سفر تعداد زیادی اسکچ و طراحی و عکس بگیرید . مطمئن باشید این طراحی ها در پروژه شما به کار می آیند. زمانی که به محل کار خود برگشتید تمام اطلاعات خود را طبقه بندی کنید و در صورت امکان آن ها را اسکن و یا پرینت کنید. هر عکسی به گونه ای متفاوت می تواند شما را در درک طبیعت و توسعه و طراحی کاراکتر به شما کمک کند.

 7 گام برای طراحی یک کاراکتر خوب

۲- آناتومی را بشناسید

شناخت آناتومی و نحوه تعامل عضو ها با یکدیگر بسیار در کار شما مهم است. رفتن به کلاس های کشیدن فیگور و یا سر زدن به باغ وحش ها و مطالعه آناتومی بسیار مفید می تواند باشد. و شما باید به حقیقت و ماهیت جانداران و اشیا اشراف کامل را داشته باشید.

اگر شما می خواهید به عنوان مثال یک خرس قطبی را طراحی کنید باید آناتومی بدن و حتی اسکلت بندی او را به خوب بشناسید. اگر به درک کاملی از این موضوع برسید می توانید کاراکتر خود را از هر زاویه ای که می خواهید طراحی کنید. و الان آماده این هستید که به کاراکتر خود سبک و استایل مد نظر را بدهید و طراحی خود را شروع کنید.

7 گام برای طراحی یک کاراکتر خوب

7 گام برای طراحی یک کاراکتر خوب

 

۳- جهان پیرامون خود را بشناسید

طراحان کاراکتر باید دید کلی به فیلم خود داشته باشید و تمام موارد را در نظر بگیرند. اشراف به تمام زوایای فیلم قسمتی از توسعه و پیش تولید است. اگر طراحی شما از دنیایی که انیمیشن در آن اتفاق می افتد و همچنین کاراکتر ها نیز متعلق به این دنیا نباشند هر لحظه امکان دارد که کار شما توسط کارگردان پذیرفته نشود.

مطالعه کنید:  روش جدیدی برای کپچر رئال-تایم صورت

7 گام برای طراحی یک کاراکتر خوب

 

۴- داستان را درک کنید

مهم نیست که کاراکتر نقش کوچک و یا بزرگی رد فیلم ایفا می کند، شما باید درک خوبی از داستان داشته باشید و جایگاه کاراکتر ها را در داستان خود بدانید و از انگیزه های آن ها با اطلاع باشید. اطلاعات کاملی در مورد کاراکتر خود باید داشته باشید. به عنوان مثال: کاراکتر شما چگونه فکر می کند؟ چه چیز هایی نیاز دارد؟ آیا خوشحال است؟ آیا غمگین است؟ چرا؟

تمام این اطلاعات در فرم گرفتن درست کاراکتر شما نقش ایفا خواهند کرد و شما را به سمت کشیدن و طراحی درست کاراکتر سوق می دهد. به بیننده ها این شانس را می دهد که کاملا با کاراکتر ها و فضا ها و رابطه ی آن ها با داستان ارتباط خوبی بر قرار کنند و در نهایت منجر به موفق شدن و بهتر شدن انیمیشن شما می شود.

 

۵- شروع به تجربه کردن و کشیدن طرح اولیه کنید (شیفته طراحی خودتان نشوید)

حالا وقت آن رسیده که طراحی خود را شروع کنید. طرح های اولیه را بکشید و تجربیات خود را در مورد کاراکتر کسب کنید. و بیشتر از این موارد مهم این است که در این کار لذت ببرید. این پروسه بسیار زمان بر است و نیازمند طراحی های بی شمار ، پس زود دست از کار نکشید. به هیچ عنوان شیفته طراحی خودتان نشوید. این اشتباه رایجی است که در بین هنرمندان جوان وجود دارد و دائم با این مورد کلنجار می روند.

شما باید به راحتی بتوانید طراحی های خود را حتی در صورتی که آن ها را بسیار زیاد دوست دارید به کنار بگذارید. اگر این کاراکتر به درد داستان نمی خورد پس باید کنار گذاشته شود. حتی هنرمندان بزرگ هم گاهی از اوقات صد ها طرح خود را دور می ریزند. شما ممکن است طراحی های بسیار بد و زیادی داشته باشید اما این جزئی از روند کار است و آشفته نشوید.

مطالعه کنید:  برنامه ریزی و پایپلاین تولید انیمیشن پیکسار در یک نگاه

در این فاز از طراحی، شما در حال تلاش برای پیدا کردن رفتار و احساسات کاراکتر هستید که در فیلم به آن ها نیاز است. تمام تحقیقاتی که در مورد کاراکتر انجام دادید را باید در این مرحله پیاده سازی کنید.

همواره به یاد داشته باشید که همانطور که قبل تر اشاره شد کاراکتر شما باید در خدمت داستان باشد. موارد را ساده بگیرید… چیز هایی اضافی را فقط به خاطر اینکه فکر می کنید این موارد کاراکتر های شما را جذاب تر می کند اضافه نکنید.

7 گام برای طراحی یک کاراکتر خوب

 

۶- مدل شیت ها و کی پوز ها را بکشید

خوشبختانه شما الان در گامی هستید که طراحی شما در خدمت داستان است، با داستان به خوبی مچ شده اند و احساسات را به درستی منتقل می کنند. الان شروع به قرار دادن کاراکتر خود در داستان و فضای آن کنید. شروع به طراحی های دقیق از کار خود در مورد سکانس های کلیدی کار خود بکنید.

 7 گام برای طراحی یک کاراکتر خوب

۷- کاراکتر خود را حرکت دهید (تست حرکت)

اگر شما انیماتور هستید و یا اینکه با انیماتور ها کار می کنید، گام بعدی تست حرکت طراحی های شما است. قبل از این که وارد مرحله تولید شوید باید به خوبی کاراکتری که طراحی کرده اید را از نظر انجام حرکات تست کنید و از کارایی  کاراکتر خود اطمینان لازم را حاصل کنید.

شما هنگامی که کاراکتر خود را در حال حرکت می بینید شگفت زده خواهید شد. اگر طراحی شما به درستی انجام گرفته باشد کاراکتر شما به صورت قابل باوری به حرکت در میاید. اما اگر در طراحی ایرادی باشد خود را در این مرحله نشان خواهد داد و شما باید سعی کنید تا این موارد را اصلاح کنید.

 

خانه انیمیشن

این مطلب چقدر مفید بود؟

به این پست امتیاز دهید!

متوسط آرا ۴٫۸ / ۵٫ ۴

اولین نفری باشید که به این پست رای می دهید!

Leave a Response

+ 76 = 79

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.